Vien meilės nepakanka: 3 karčios tiesos apie santykius

Kai esame įsitikinę, kad viskas, ko mums reikia, yra meilė, mes būname linkę ignoruoti pamatines vertybes: pagarbą, toleranciją ir įsipareigojimus kitiems žmonėms, kuriais mes rūpinamės. Jeigu meilė išsprendžia viską, tai kam dar varginti save kitais dalykais?

Iš tikrųjų sveiki santykiai reikalauja kur kas daugiau, ne tik grynų emocijų ir stiprios aistros.

Meilės idealizavimas skatina puoselėti nerealius lūkesčius, kurie paskui žlugdo poros santykius.


Organizatorių nuotr.

Problemos © www.freeimg.net

1. Meilė ne visada sutampa su suderinamumu

Faktas, kad įsimylėjote kitą žmogų, dar nereiškia, kad jis bus geras partneris ilgam laikui. Meilė – emocinis procesas, suderinamumas – loginis procesas. Ir jie nebūtinai pereina vienas į kitą.

Galima įsimylėti žmogų, kuris nesielgia su jumis gražiai, verčia jaustis blogesniu, nei esate, negerbia jūsų tiek, kiek jūs gerbiate jį, arba kurio gyvenimas nesutvarkytas tiek, kad jis gali nutempti ir jus į dugną.

Galima įsimylėti tokį, kuris turi kitų ambicijų ir gyvenimo tikslų, prieštaraujančių jūsiškiems, arba tokį, kurio filosofiniai įsitikinimai ir pasaulėžiūra konfliktuoja su jūsų realybės suvokimu.

Galima įsimylėti tokį, kuris ištrauks iš jūsų gyvybines jėgas ir laimę.

Tai yra paradoksas, tačiau faktas.

Archyvų nuotr.
 

Pasimatymas © www.needpix.com

Kai susitikinėjate arba ieškote sau partnerio, turite vadovautis ne tik savo širdimi, bet ir protu. Taip, jūs norite surasti tokį, kuris verstų jūsų širdį smarkiau plakti. Tačiau jums taip pat reikia įvertinti žmogų pagal tai, kaip jis elgiasi su kitais, kokių turi ambicijų, kokia jo pasaulėžiūra. Jeigu įsimylėsite žmogų, kuris jums netinka, jums prasidės blogas gyvenimo etapas.

2. Meilė neišsprendžia santykių problemų

„Mes su mano pirmąja mergina buvome beprotiškai įsimylėję vienas kitą, – prisimena Markas Mansonas (Markmanson.net). – Mes gyvenome skirtinguose miestuose, neturėjome pinigų, kad pasimatytume, mūsų šeimos nekentė viena kitos, mes perėjome per kassavaitinius beprasmiškų dramų ir barnių priepuolius.

Ir kiekvieną kartą, kai mes kovojome, kitą dieną sugrįždavome vienas pas kitą ir primindavome sau, kad mes taip stipriai mylime, jog jokia smulkmena neturi reikšmės ir mes surasime būdą, kaip išspręsti visas problemas, tik reikia palūkėti ir pažiūrėti. Mūsų meilė vertė mus jausti, kad galime įveikti viską, nors iš tikrųjų niekas nesikeitė.

Nė viena problema neišsisprendė. Barniai kartojosi. Argumentai tapo aštresni. Dabar galvodamas apie praeitį, suprantu, kad jokios vilties nebuvo. Nepaisant to, mūsų santykiai truko trejus velniškus metus!

Nenuostabu, kad santykiai užsiliepsnojo ir sudužo kaip Hindenburgo dirižablis. Išsiskyrimas buvo siaubingas.

Iš šių santykių aš išmokau reikšmingą pamoką: kol meilė verčia jaustis geresniems savo gyvenimo problemų fone, ji neišsprendžia nė vienos iš jų.

Amerikietiški kalneliai gali būti svaiginantys, kiekviena įveikta aukštuma atrodo įspūdinga, bet kol neturėsite stabilaus tvirto pagrindo po kojomis, emocijų banga galiausiai nuplaus viską.“

Archyvų nuotr.
 

Meilė © Unsplash.com

3. Meilė ne visada būna verta to, kad aukotumėte save

Viena iš svarbiausių meilės charakteristikų yra jūsų sugebėjimas galvoti apie tą žmogų, apie jo poreikius daugiau nei apie save. Tik retas kuris paklausia savęs: „Ką aš aukoju dėl to žmogaus? Ar jis to vertas?“

Meilės santykiuose yra natūralu, kad abiem kartais tenka aukoti savo norus, savo poreikius ir net savo laiką dėl kito. Tai yra adekvati ir sveika tendencija, būtent ji daro santykius tikrai gerais.

Bet kai nukenčia savigarba, savo vertės pojūtis, fizinė būklė, ambicijos ir gyvenimo tikslai tik dėl to, kad būtume šalia kito žmogaus, meilė tampa problemiška.

Meilės santykiai turi būti mūsų individualumo papildymas, o ne grėsmė jai ar pakaitalas.

Jeigu mes atsiduriame situacijoje, kai kenčiame nepagarbą ar įžeidžiantį elgesį, tai iš esmes darome štai ką: mes leidžiame meilei praryti mus ir sunaikinti. Jeigu būsime neatsargūs, tai liksime tik to žmogaus, kuriuo kažkada buvome, apvalkalu. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder