Vienišumas senėjimo procesą spartina labiau nei rūkymas

Vienišumas senėjimo procesą spartina labiau nei rūkymas

Mokslininkai patvirtino, kad ilgalaikis vienišumas ir bloga nuotaika gali pagreitinti žmogaus senėjimo procesą, teigiama žurnale "Aging-US" paskelbtame tyrime.

Sukaupta molekulinė žala labai prisideda prie su senėjimu susijusio silpnumo ir sunkių ligų vystymosi, todėl kai kuriems žmonėms senėjimas gali paspartėti.

Tačiau šį procesą galima nustatyti anksčiau, nei viskas pasisuks, pasitelkus skaitmeninius senėjimo modelius (senėjimo laikrodžius).

JAV ir Kinijos mokslininkai kartu su bendrove "Deep Longevity", kurios tikslas - užtikrinti ilgesnį ir sveikesnį žmonių gyvenimą, išmatavo įvairių veiksnių, tokių kaip vienatvė, neramus miegas ir nelaimingumo jausmas, poveikį senėjimo tempui.

Psichinė būsena, padedanti užkirsti kelią rūkymui

Komanda sumodeliavo naują senėjimo laikrodį, apmokytą pagal 11 914 suaugusių kinų kraujo ir biometrinius duomenis, ir rezultatai buvo ir laukiami, ir stebinantys.

Paaiškėjo, kad rūkantys žmonės ir tie, kurie anksčiau sirgo insultu, kepenų ir plaučių ligomis, pagreitino senėjimą.

Dabar ši dalis neatrodo netikėta.

Tačiau atrodė, kad pažeidžiamos psichinės būklės žmonės taip pat, o minėti psichologiniai ir psichosocialiniai veiksniai, kaip paaiškėjo, biologinį žmogaus amžių didino labiau nei rūkymas.

vienisumas

Jei patiko straipsnis, nepamirškite pasidalinti su draugais Facebook!

Taip pat skaitykite:

Sidebar placeholder