Vieta, kur susitinka net trys jūros

„Kelionės - vienas mano hobių. Tačiau visada norisi keliauti nebrangiai ir pamatyti viską, ko trokšta širdis. Ir tai įmanoma!“ - sakė savaitę laiko Kretos saloje praleidusi klaipėdietė Eglė Vaupšaitė.

Ji „Savaitės ekspresui“ sutiko papasakoti apie aplankytas šios salos vietas, maistą, kainas, taip pat pasidalyti patirtais įspūdžiais.

„Kaip aš mėgstu sakyti, tie, kurie keliauja bet kur, kad ir į šalia esantį miestelį, yra šiek tiek arba net gerokai išprotėję. Šįkart pasirinkau Kretą. Tiesa, jau antrąkart. 7 nakvynių kelionė su skrydžiu, bagažu, nuvežimu iki viešbučio ir apartamentai su virtuvėle - 195 eurai žmogui“, - pasakojimą pradėjo vietoje nenustygstanti sportiškoji klaipėdietė. E. Vaupšaitė Klaipėdos sporto bendruomenei yra puikiai pažįstama - nuolat įvairiose meistrų plaukimo varžybose skina medalius, be to, yra Klaipėdos baseino sporto dalies vadovė.

Ji skrydžio bilietus į Kretą nusipirko dar sausio mėnesį, atsitiktinai pamačiusi kelionių išpardavimą.

Tiesa, pakilus kuro kainoms, likus 30 dienų iki kelionės, prisidėjo vadinamasis kuro pabrangimo mokestis - 35 eurai žmogui.

„Gegužės mėnuo - tobulas metas Kretoje. Oras geras, o turistų labai mažai. Pirmą dieną praleidome poilsiaudami pajūryje, o kitą dieną pradėjome keliauti po salą. Viešbutis nors ir paprastas, bet arti civilizacijos, todėl iškart gavome tai, ko reikėjo - automobilį. Automobilio nuoma su draudimu - 40 eurų parai. Jei keliaujate keturiese, - tiesiog tobula. Benzinas saloje brangesnis - 2,2 euro litras. Apkeliauti salai kurui reikėtų 120-150 eurų, jei, žinoma, protingai susidėlioji maršrutą“, - teigė E. Vaupšaitė.

Anot jos, Kretoje maisto produktų ir gėrimų kainos panašios kaip Lietuvoje. Oro temperatūra dieną, spiginant saulei, apie 22-26 laipsnius, o vakare jau reikėdavo ir striukytės.

„Graikija - nuostabaus skonio maisto ir vyno šalis. Paragavau avienos, ožkienos patiekalų bei savo pavadinimu garsėjančių graikiškų salotų. Skonis nuostabus. Beveik prie kiekvienos tavernos pilna kačių. Graikai kates myli, ir niekam jų skriausti nevalia. Kadangi ir aš kačių mylėtoja, tai ir su Graikijos katėmis teko pasidalinti patiekalais, nes išprašyti maisto jos tikrai moka. Ir graikai nuolat pabrėžia, kad katės neša laimę. Nevalia jais netikėti“, - įspūdžiais iš Kretos dalijosi klaipėdietė.

„Nustebau viešbučio teritorijoje pamačiusi vėžlį - jis čia šeimininkavo kaip šuo. Vaikščiojo, ėdė, turėjo net savo šiaudais apklotą garažą“, - prisiminusi šį vaizdelį šyptelėjo E. Vaupšaitė.

Klaipėdietė automobiliu aplankė Vai paplūdimį, garsėjantį „Bounty“ šokolado reklama.

„Jūra ir palmės - rojaus kampelis Kretoje“, - akcentavo E. Vaupšaitė.

Ji džiaugėsi, kad Kretoje daug ką pamatė ir patyrė begalę įspūdžių.

„Aplankėme vienus didžiausių miestų Kretoje - Retimną ir Chaniją, kurie turi venecijietiškos architektūros senamiesčius. Ten vaikštant laikas tiesiog sustoja. Taip pat aplankėme gėlo vandens Kurno ežerą. Graikai sako, kad jeigu ežere pamatai plaukiojantį vėžlį, jis atneš laimę. Labai tikėjausi jį pamatyti ir pasisekė. Ežeras buvo pilnas ir ungurių. Tie tai tikrai stipriai išgąsdino. Efektas dvigubas, kai nesitiki jų išvysti“, - šyptelėjo E. Vaupšaitė.

Klaipėdietei didžiausią įspūdį paliko Balos paplūdimys.

„Čia susilieja Jonijos, Libijos ir Kretos jūros. Ten važiavome ilgai ir labai blogais keliais: žvyras, akmenys ir duobės. Tačiau buvo verta. Į šią vietą galima atplaukti laivu, tačiau kelias automobiliu ir vaizdas iš viršaus milijoną kartų gražesnis“, - sakė E. Vaupšaitė.

Visgi klaipėdietei teko susidurti ir su nenumatytais trukdžiais.

„Priešpaskutinę kelionės dieną norėjome pereiti Samarijos tarpeklį. Buvome juo ėję, tačiau vaizdai tokie gražūs, kad norisi juo eiti vėl ir vėl. Išvažiavę iš viešbučio anksti ryte - 5.15 val., pakeliui sužinojome, kad tarpeklis uždarytas dėl nesaugumo. Esą kaupiasi vanduo ir yra slidu. Laimei, Kreta turi ne vieną tarpeklį, todėl organizatoriai per 5 minutes maršrutą pakeitė ir keliavome į kitą tarpeklį - Imbrą. Einant akmenimis svarbiausia gera avalynė ir nusiteikimas, kad kitą dieną tikrai skaudės kojas. Imbros tarpeklyje žavūs vaizdai ir gamta. Buvo nuostabu“, - švytinčiomis iš laimės akimis prisiminimais dalijosi E. Vaupšaitė.

Netrukus ji pridūrė: „Apibendrinant visą kelionę - atostogos buvo nuostabios. Graikija - visada gera idėja“, - sakė kelionių mėgėja.

 

Asmeninio archyvo nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder