Vietnamo spalvos ir žmonės

„Nesu tikra, ar skaidrios jūros mėgėjams vietnamietiškas pajūris ar paplūdimys bus tas “pačių pačiausias„ ir labiausiai išsvajotas, bet šalis - labai spalvinga ir įvairi“, - sako fotografė ir keliautoja Renata Apanavičienė ir dalijasi su „Vakarų ekspreso“ skaitytojais spalvingais Vietnamo žmonių portretais.

Pasak jos, nors Vietname ir yra turistų, bet jis ne toks „nubrūžintas“ kaip kaimyninis Tailandas, tad tikrai vertas dėmesio ir pasižvalgymų.

„Vietname maistas - spalvų, skonių ir poskonių įvairovė... Be to - tai tikras rojus gatvės fotografijai. Ypač mėgstantiems kurti portretus“, - sako fotografė.

Ji pasakoja, kad, planuodama šią kelionę, jūros, savo spalva (gal taip nutiko dėl sezono ar srovių) primenančios lietuvišką, malonumus paliko kelionės pabaigai, ir tai buvęs geras sprendimas.

"Besiruošiant kelionei į Vietnamą, patarčiau gerai apgalvoti maršrutą bei kaip keliausite, ir skrydį atgal vis dėlto dėliotis iš baigtinio taško, o ne grįžti (o sykiu ir gaišti laiką) į atvykimo tašką.

Vietnamas nėra didelis, bet šalis yra ilga ir optimalus keliavimo būdas yra iš šiaurės į pietus (arba atvirkščiai).

Mes mėnesį su trupučiu trukusią kelionę pradėjome nuo Hanojaus ir išskridome iš Ho Chi Minh. Keliavome autobusais (smagūs tie vadinamieji „disko bus“, juos laiko taupymo sumetimais labai pravartu naudoti pervažiavimams tarp miestų), dar naudojomės dviračiais. Ir, žinoma, daug vaikščiojome pėsčiomis", - lakoniškai apie kelionės detales pasakoja fotografė.

Pasak jos, Vietname žmonės gyvena gana varganai, bet labiausiai pinigų, arbatpinigių ir t. t. kaulijo būtent didesniuose miestuose ir su turistais bendraujantys žmonės.

„Kaimeliuose ar niekam nežinomuose ir “balto„ žmogaus nemačiusiuose miesteliuose žmonės buvo labai šilti, svetingi ir todėl kiekviena maža smulkmena (šokoladas, saldainiai, pieštukai, spalvotas popierius ir t. t.) jiems būdavo kaip stebuklas. Rekomenduoju: pasiimkite tokių smulkmenėlių į kelionę - vaikučiai atsidėkos savo šypsenomis“, - pasakoja keliautoja ir pataria didesniuose miestuose vengti mokėti arbatpinigius už tai, ko jums nereikia, nenorite (vietnamiečiai gudrūs įpiršti) ar už paslaugas, kurių neprašėte...

„Šiose nuotraukose - tokie mano pamatyti žmonės, per kuriuos mačiau ir jų užsiėmimus, gyvenimo būdą, pomėgius bei nespalvotą (o kartu ir tokią spalvingą) Vietnamo realybę...“ - pasigėrėti Vietnamo spalvomis kviečia R. Apanavičienė.

Daugiau Renatos APANAVIČIENĖS darbų rasite feisbuke - renata.aphotography

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder