Vaikų finansai - pačių vaikų rankose

Visi tėvai turėtų išmokyti to savo vaikus

Atlikta itin daug tyrimų, nagrinėjančių svarbą kalbėti su vaikais apie finansus. Nenuostabu, jog anksti mokomi vaikai apie finansus bei taupymą įgyja puikių žinių visam savo gyvenimui.

Įdomu, jog ankstyvas vaikų finansinių įgūdžių formavimas gali turėti reikšmės ne tik finansiniame, bet ir asmeniniame gyvenime. Atliktame tyrime pastebėta, jog vaikai, anksti įgiję taupymo ir kitų finansinių žinių, turi geresnius santykius su kitais žmonėmis suaugus.

Kas galėjo pagalvoti, jog nesipykstate su vyru ar žmona dėl teisingų jūsų tėvų auklėjimo įgūdžių?

Išmokykite savo vaikus šios finansų taisyklės

Mažas vaikas nesupras daug apie finansus. Tačiau šis patarimas gali padėti jūsų vaikui sutaupyti visą likusį gyvenimą. Išmokykite savo vaikus atsisakyti 3 eurų pirkinio.

Žinoma, neturint omenyje svarbios maisto prekės ar asmens priežiūros priemonės. 

Šio patarimo tikroji esmė - išvengti nereikalingų pigių pirkinių, kurie mus vilioja kiekviename parduotuvės kampelyje. Kai pirkinys kainuoja tiek nedaug - per daug negalvodami galime pridėti tai į pirkinių krepšelį.

Dėl to parduotuvės kasose matome pigius saldainius, smulkmenas ar kelioninio dydžio kosmetikos priemones.

Pardavėjai žino, jog kasoje neturint daug laiko, per daug negalvojant įsidėsime prekę į krepšelį.

Maži pirkiniai sudaro didelęsumą

Kelių eurų pirkinys gali atrodyti ne toks ir reikšmingas dalykas gyvenime, tačiau nereikšmingi pirkiniai po 2 ar 5 eurus net nepajutus greit sudarys didelę sumą.

Tuo naudojasi ir šalia mokyklų atsidarančios kavinės bei kitos vietos, kuriose vaikai bei paaugliai nepajusdami išleidžia visus sutaupytus pinigus.

Šie pirkiniai ne tik sudaro dideles išlaidas, tačiau taip pat esame nelinkę apie jas taip galvoti. Nesame linkę apgalvoti 3 eurų

pirkinio taip, kaip apgalvotume pirkinį, kainuojantį 50 eurų.

Apie pastarąjį galime pagalvoti, jo pirkimą atidėti ir sugrįžti tikrai apsisprendus, tuo tarpu 3 eurus kainuojantį pirkinį per daug negalvoję nusipirksime. Šie 3 eurų pirkiniai yra pagrindinė pinigų praradimo bei nereikalingų smulkmenų namie priežastis.

Išmokius šios taisyklės vaikai apgalvos kiekvieną pirkinį, pamąstys, ar jis vertas šios sumos bei jo reikalingumą.

Išmokysite gerų finansinių įgūdžių

Atsispirti šiems smulkiems pirkiniams gali būti sunku, tačiau tai yra itin svarbu kalbant apie tolimesnius planus bei norus. Biudžeto planavimas, taupymas yra savybės, reikalingos sutaupytisvarbiems gyvenime pirkiniams. Tai gali būti pasiekta tik išmokus tikrąją pinigų vertę bei jų neišeikvojant.

Žinoma, ne visi 3 eurų pirkiniai yra pinigų iššvaistymas. Kartais sunkią dieną, kai jaučiamės liūdni, skanios kavos puodelis gali labai daug ką pakeisti. Svarbu suprasti, kada perkame iš įpročio, o kada mums šios gyvenimo smulkmenos tikrai reikia.

Turbūt, dėl infliacijos, ši 3 eurų taisyklė pavirs į 6 eurų taisyklę, tačiau tikrai verta apsvarstyti išmokyti jos savo vaikus.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder