LAUKIAMA. Uostamiestis naujų ribojimų paspirtukininkams įvesti kol kas neplanuoja, politikai lauks, kol atkeliaus nurodymai iš Vilnius.  Grėtės UBARTAITĖS nuotr.

Lauks rezultatų iš Vilniaus: uostamiesčio paspirtukininkai kol kas važinės be apribojimų

(5)

Kol Seime planuojama svarstyti naujus taisyklių griežtinimus paspirtukų vairuotojams, sostinės valdžia pati ėmėsi iniciatyvos ir jau nuo rytojaus įveda ribojimus. Uostamiesčio politikai kol kas to daryti neskuba.

„Minčių, kaip mieste tobulinti elektrinių paspirtukų eismą, tikrai turime, tačiau kol nėra oficialių nutarimų iš sostinės, norisi palaukti ir neskubėti“,- „Vakarų ekspresui“ teigė Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus.

Praėjusių metų rudenį uostamiestyje nustatytos lėtosios zonos, kuriose elektrinių paspirtukų greitis ribojamas iki 15 kilometrų per valandą: Klaipėdos senamiestis, Danės skvero zona ir Malūno parko teritorija.

Pasak Savivaldybės Transporto skyriaus vedėjo, pasekti sostinės pavyzdžiu ir išvis uždrausti paspirtukų eismą tam tikrose miesto dalyse kol kas neplanuojama.

„Vilniaus pasiūlytas variantas kol kas yra labai šviežias, todėl reikia palaukti ir įvertinti, kaip jiems pavyko įgyvendinti ribojimus ir kaip pavyko sukontroliuoti srautą, juk būtent toks ir yra ribojimų tikslas. Taip pat sekame Seime planuojamus priimti nutarimus dėl paspirtukininkų perkėlimo į važiuojamąją kelio dalį ir draudimo jiems važinėti šaligatviais“, - planais dalijosi R. Mockus.

Viena didžiausių problemų, dėl kurios Klaipėdos miesto gyventojai reiškia nepasitenkinimą elektriniais paspirtukais, yra netvarkingas ir kartais net pavojingas jų palikimas vidury šaligatvių ar kitų vaikščiojimui skirtų takų.

„Taip, paspirtukai dažnai būna numesti ir palikti bet kur, deja, bet jų regresija dėl tvarkos didėja“, - problemomis dalinosi specialistas.

Anot Svaivaldybės Transporto skyriaus vedėjo kol kas nėra numatyta įrengti jokių specialiai elektriniams paspirtukams statyti skirtų vietų, kaip tai padarė sostinės valdžia, mat už šios problemos pašalinimą iš esmės atsakingas yra paspirtukų nuomos operatorius.

Pastarasis yra įsipareigojęs surinkti šias transporto priemones, nuvežti jas į numatytas ir specialiai jų laikymui skirtas vietas, pasirūpinti, kad jos netrukdytų aplinkiniams.

R. Mockus patikino, jog Savivaldybė nuolat primena nuomos operatoriui apie savo įsipareigojimus ir nurodo, kur problemų kyla daugiausiai.

„Už tvarkingai paliktus paspirtukus atsakingos dvi pusės: nuomos operatorius ir patys žmonės.“

„Tikimės žmonių sąmoningumo, jog šie, baigę kelionę, nenumes paspirtuko vidury šaligatvio ar kitoje vietoje, kur tai trukdytų pėstiesiems ar kitiems eismo dalyviams“, - vylėsi R. Mockus.

Transporto skyriaus vedėjas taip pat priminė, jog Savivaldybės puslapyje internete nurodyta informacija, kur gyventojai gali kreiptis ir pranešti apie netvarkingai paliktus paspirtukus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder