Naujo parko viziją teks keisti

Pietinėje miesto dalyje planuojamo naujo parko viziją teks supaprastinti - paaiškėjo, kad trečdalį teritorijos užima nuotekų vamzdynai ir jų apsaugos zona.

Šių metų pradžioje buvo paskelbta, kad pietinėje miesto dalyje bus projektuojamas naujas parkas, kuriuo bus siekiama pagerinti Bandužių rajono gyventojų aplinką.

Tikslas - sukurti poilsio erdvę su želdynais, kurie padėtų mažinti oro taršą ir triukšmą, nuo kurių kenčia piečiausiai gyvenantys klaipėdiečiai.

Parkas planuojamas teritorijoje palei Šilutės plentą, 1974-1985 m. suplanuoto gyvenamojo rajono prieigose.

Pavasarį skelbtą koncepcijos konkursą laimėjusi UAB „Želdynai“ savo pirminėje vizijoje piešė patrauklią erdvę su takais, poilsio vietomis, bendruomenės sodu ir šiltnamiu, vaikų žaidimo aikštelėmis, naujais želdynais ir t. t.

Praėjusią savaitę surengtame projektuotojų susitikime su gyventojais paaiškėjo, kad iš anksto nebuvo įvertinta, kokią dalį užima per būsimo parko teritoriją besidriekiantys inžineriniai tinklai - nuotekų vamzdynai.

„Lietaus nuotekų tinklų apsaugos zona užima trečdalį teritorijos - apie du hektarus iš turimų šešių. Tačiau lieka dar keturi hektarai želdiniams ir veiklai. Stengsimės projekte net ir tas inžinerinių tinklų apsaugos zonas išnaudoti parko erdvėms, surasti sinergiją“, - „Vakarų ekspresui“ sakė kraštovaizdžio architektas Vainius Pilkauskas.

Pasak jo, apsaugos zonose negalima sodinti medžių, įrengti statinių ir pan., tačiau galėtų būti pieva arba takai.

Likusioje teritorijos dalyje, kaip jau planuota anksčiau, nuo Šilutės plento pusės planuojama apsauginė želdinių juosta.

Lapuočių ir spygliuočių medžių juosta turėtų sumažinti mokyklų ir gyventojų patiriamą triukšmą ir taršą.

Anksčiau planuota pasodinti 900 medžių ir 1 450 krūmų, apželdinant apie 4,7 ha teritoriją.

Bus sprendžiama ir sklype besikaupiančio vandens problema - vietomis susidaro didelės balos.

"Išlieka vandens tvarkymo klausimas. Stengsimės paviršinį vandenį kaupti natūraliose sausbalėse, o likusią teritoriją pritaikyti gyventojų aktyviam poilsiui.

Na, o tuomet erdves pildysime infrastruktūra - takais, aikštelėmis. Numatome, kad bus tualetas, geriamo vandens stotelė. Siekiame, kad būtų jaukios erdvės", - vardijo V. Pilkauskas.

Susitikime dalyvavo vos keletas gyventojų, tačiau buvo išsakyta nemažai pageidavimų, kokių erdvių jie norėtų būsimame parke.

Išsakyti pageidavimai, kad būtų suoliukų, stovų dviračiams, geriamo vandens kolonėlės, erdvės leisti laiką su šeima, pvz., zonos piknikams, „griliui“.

SKAIČIUS. Kraštovaizdžio architektas Vainius Pilkauskas teigė, kad lietaus nuotekų tinklų apsaugos zona užima trečdalį teritorijos - apie du hektarus iš šešių.

Prašyta nepamiršti skirtingo amžiaus vaikų, jaunimo ir senjorų poreikių - gyventojai norėtų žaidimų aikštelių, skeitparko paaugliams, erdvės pasimankštinti, pabendrauti senjorams.

Prašoma išlaikyti ir dabar sklype esančią šunų vedžiojimo aikštelę.

Gyventojai norėtų matyti ir sporto infrastruktūros - kalbėta apie galimybę įrengti tinklinio aikštelę.

"Kuo daugiau idėjų išgirsime, tuo daugiau gyventojų lūkesčių galėsime atliepti projekte. Kol kas visi pasiūlymai yra realūs, tik turime prisitaikyti prie finansavimo galimybių.

Yra minkštoji ir kietoji infrastruktūra. Pavyzdžiui, sporto aikštynai kuria pridėtinę vertę gyventojams, yra traukos objektai.

Prioritetas bus teikiamas želdiniams, takams, saugumui ir vandentvarkai. Tada papildomi akcentai, kurie dar atsiras - aikštynai, žaidimų aikštelės ir kita", - vardijo V. Pilkauskas.

Projektuotojai iki metų pabaigos turėtų parengti ir pristatyti visuomenei projektinius pasiūlymus.

Jei pasiūlymams bus pritarta, bus tęsiamas techninio projekto rengimas. Jį bus tikimasi užbaigti iki 2023 metų vasaros.

Toliau bus ieškoma finansavimo, lauks rangos darbai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder