Neringai reklamuoti mesta nudistų korta

(7)

Savo žvaigždžių valandos sulaukė istorinis, garsus visoje Europoje Nidos nudistų paplūdimys: jį šią savaitę žiniasklaidos gigantė CNN paskelbė tarp 20 geriausių nudistų pliažų Žemės rutulyje.

Maža to, Nidos paplūdimys puikuojasi antrojoje vietoje nusileisdamas tik Čihuahua nudistų pliažui Urugvajuje.

„Vakarų ekspresui“ Neringos meras Darius Jasaitis šią žinią pakomentavo žvelgdamas plačiau: esą per „CNN Travel“ išreklamavus Nidos nudistų pliažą pridėtinė vertė bus sukurta ir visai Neringai, apie kurią dabar žinia pasklis dar plačiau.

Prisiminė menininkus

Žiniasklaidos milžinės CNN grupei priklausanti „CNN Travel“ savo tinklalapyje šią savaitę paskelbė intriguojančią žinutę: „Išdrįsk apsinuoginti: geriausių pasaulyje nudistų pliažų TOP 20.“

Žurnalistas Joe Yogerstas publikavo straipsnį, kuriame apžvelgiamos pasaulinės nudizmo judėjimo tendencijos, valstybės, toleruojančios ir sudarančios sąlygas žmonėms viešuosiuose paplūdimiuose maudytis arba visai be rūbų, arba moterims - nuogomis krūtimis.

Tačiau pagrindinė šios publikacijos „vinis“ - paviešintas pačių geriausių nudistų pliažų pasaulyje TOP 20. Tuoj po Urugvajaus ryškiai šviečia įrašas: „Nida Nude Beach, Lithuania“.

Žurnalistas iškart pastebėjo, jog šaltokas Baltijos jūros vanduo nelabai turėtų masinti jame maudytis, ir dar nuogam.

„Tačiau šis nuostabus, ilgoje ir smėlėtoje Kuršių nerijoje esantis paplūdimys gali pasiūlyti viešnagę vienoje vaizdingiausių vietų Europoje. Dar nuo XIX a. laukinėmis gėlėmis pasipuošusios kopos (tarp jų - aukščiausia Europoje) ir pajūrio pušynai viliojo daugybę to meto žymiausių dailininkų, poetų, rašytojų“, - rašė J. Yogerstas turėdamas omenyje garsiąją XIX a. pabaigoje-XX a. pirmojoje pusėje gyvavusią Nidos dalininkų koloniją.

Ji buvo tapusi tikra impresionistų bei ekspresionistų Meka, ir būtent nuogos moterys Nidos paplūdimyje vaizduojamos ne vienoje garsioje drobėje.

Be kita ko, teisybės dėlei reikėtų paminėti, kad aukščiausia Europoje, 106 m virš jūros lygio siekianti kopa, yra Prancūzijoje (pranc. Dune du Pilat). Lietuvoje aukščiausia yra į pietus nuo Preilos esanti Vecekrugo kopa (67,2 m).

„Paėjėkite paplūdimiu toliau į pietus, ir jūs susidursite su Lietuvos-Rusijos Federacijos sieną žyminčia tvora“, - geografinę nudistų pliažo vietą nusakė CNN žurnalistas.

GARSUS. Nidos nudistų pliažas išskirtas dėl nuostabios gamtos, ramybės ir istorinių aplinkybių.

Įžvelgia naudą

Ką reiškia ne tik Nidai, bet ir Neringai tokia reklama? Anot D. Jasaičio, nudistų judėjimas susijęs su gana specifine auditorija, tačiau į CNN reklamą net ir šiuo rakursu reikėtų žvelgti plačiau.

„Tai - pirmiausiai yra ir Lietuvos, visos Kuršių nerijos, Neringos garsinimas. Nišinė sritis, bet ji privers žmones pasidomėti, kur tas garsusis nudistų pliažas, kokioje valstybėje, teritorijoje jis yra? Juk ir akmens amžiaus gintaro artefaktai, regis, tik archeologus dominanti sritis, bet per juos, vadinamąjį Juodkrantės lobį, sensacingąjį gintaro amuletų ir dirbtinių rinkinį pasaulis sužinojo apie Kuršių neriją. Nidos dailininkų kolonija taip pat puikiai išreklamavo mūsų kurortus. Tikiuosi panašaus efekto ir nudistų paplūdimio atveju“, - teigė politikas.

Ir tai nebūtų nauja. Galima priminti, jog Nidos nudistų pliažas buvo garsus dar prieš šimtmetį, ir tai yra pirmasis oficialus nudistų pliažas dabartinėje Lietuvos teritorijoje apskritai.

1937 m. įspūdžius iš Kuršių Užmario laikraštyje „Vakarai“ aprašęs žurnalistas Antanas Jasiūnas lygino Juodkrantės ir Nidos vasarotojų madas bei stebėjosi skirtumais.

„Nidos miške mažiau paslaptingumo, kaip Juodkrantėje, bet daugiau gaivinančios šilumos. Net ir tvarka Nidoje laisvesnė, kaip Juodkrantėje. Gal kokio pietietiško lengvumo paskatintas vienas vokiečių atsargos majoras įsteigė Nidoje net nudistų pliažą, kur vyrai ir moterys kartu vaikšto nuogi“, - rašė jis.

Ramybės oazė

Neringos gelbėtojų vadovas Gintaras Kuprys „Vakarų ekspresui“ teigė, jog nuo šio sezono apie 200 m ilgio Nidos nudistų pliaže įrengtas stovas žaisti tinklinį, yra persirengimo kabina.

„Aptarnavimo kokybės prasme tas paplūdimys niekuo neišsiskiria iš kitų Neringos pliažų. Gal tik savo geografine padėtimi, nes yra pats piečiausias: toliau link Rusijos sienos apie 1 km driekiasi laukinis paplūdimys. O į šiaurę - nedidelis tarpas, už kurio - vėl specializuotas, apie 220 m ilgio moterų pliažas. Taigi, Nidos nudistai jaučiasi gana saugiai, jų teritorija nesiriboja su bendruoju pliažu“, - teigė jis.

Pakalbinus vieną prisiekusį nudistą, save įvardijusį Egidijumi, šis antrino gelbėtojui: Nidos nudistų pliažas išskirtinis ir geografine padėtimi, ir savo istorija.

„Tai yra pats komfortabiliškiausias pliažas nudistams ne tik Lietuvoje. Niekas netrukdo, nėra nepatenkintų žmonių, o taip būna, kuomet mūsų zona įterpiama tarp bendrojo pliažo. Nidoje - ramybė, nėra žmonių srautų. Kitas dalykas, net istoriškai taip jau susiklostė, jog būtent Nida tapo pirmojo legalaus nudistų pliažo vieta. Tarpukariu dailininkai jame tapė nuogus modelius“, - „Vakarų ekspresui“ sakė jis.

Pasiteiravome ir apie gana siauro rato žmonių poreikiams skirtos vietos pagarsinimą.

„Juk nudistai turi draugų nenudistų... Jiems bus papasakota grįžus, kokia nuostabi yra Kuršių nerija, jos gamta, kurortai, o tai gali pritraukti papildomus srautus poilsiautojų. Reklama CNN tikrai duos efektą, nes ypač Vakarų Europoje nudistų judėjimas yra didelis, daug labiau išplėtotas. Svarbu ir tai, jog Neringą aplankytų palyginti kultūringi, ramūs žmonės, ne šiukšlintojai. Mes juk ieškome sąlyčio su gamta, todėl labai prižiūrime savo aplinką“, - teigė pokalbininkas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder