Nudistų paplūdimys

Nidos nudistų paplūdimį CNN agentūra paminėjo tarp vienų geriausių pasaulyje

Šie metai buvo puikūs nuogalių paplūdimiams visame pasaulyje. Berlynas neseniai paskelbė, kad Vokietijos sostinės viešuosiuose baseinuose moterys jau gali vaikščioti be liemenėlių, o Nantaketo saloje praėjusių metų gruodį vietos gyventojai balsavo už "lyčių lygybę paplūdimiuose".

Štai 20 geriausių nuogalių paplūdimių visame pasaulyje:

1. Playa Naturista Čihuahua, Urugvajus

Organizatorių nuotr.

Geriausiai žinomas Urugvajaus nuogalių paplūdimys, esantis maždaug 30 minučių kelio automobiliu nuo Punta del Estės, iškyla virš Portezuelo įlankos Atlanto vandenyno pakrantėje.

Fotogeniškos kopos ir vandens temperatūra, kuri net pietų pusrutulio žiemą siekia 25 laipsnius Celsijaus (77 F) ir daugiau, dar labiau vilioja.

Ilgus dešimtmečius Čihuahua buvo neoficiali nuogalių poilsio vieta. 2000 m. Čihuahua pagaliau įgijo teisinį statusą.

Nuo to laiko čia įsikūrė viešbutis "El Refugio Nudista Naturista", kuriame galima rinktis drabužius.

Playa Naturista Chihuahua, Avenida Las Amarras, 20003 Chihuahua, Urugvajus

2. Nidos nudistų paplūdimys, Lietuva

Vėsi Baltijos jūra gali atrodyti ne pati akivaizdžiausia vieta maudytis. Tačiau šioje nuostabioje Kuršių nerijos pakrantėje, esančioje ant palčios smėlio juostos, yra viena iš vaizdingiausių Europos vietų nusimaudyti.

Šis paplūdimys su laukinėmis gėlėmis apaugusiomis kopomis (vienomis aukščiausių Europoje) ir pakrantės mišku buvo XIX a. menininkų kolonijos centras, į kurį traukė daugelis garsiausių to meto dailininkų, poetų ir rašytojų.

Pakankamai toli į pietus nueikite palei pakrantę ir galiausiai prieisite tvorą, žyminčią Lietuvos ir Rusijos sieną.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Nidos nudistų paplūdimys, Nidos-Smiltynės pl., Nida, Lietuva

3. Mažasis Palm paplūdimys, Waiheke, Naujoji Zelandija

Nors techniškai teisėta nuogai vaikščioti bet kuriame asmeninę laisvę mėgstančios Naujosios Zelandijos paplūdimyje, šios šalies nudistai dažniausiai renkasi gerai žinomose drabužių nevartojimo vietose, pavyzdžiui, Little Palm paplūdimyje Waiheke saloje.

Iki šios nuošalios pakrantės reikia 40-60 minučių plaukti keltu iš Oklendo, taksi arba važiuoti į šiaurinę salos pakrantę, o tada trumpai nusileisti į kalną.

Paplūdimio nuotykius galite užbaigti arba pabaigti daugybėje Waiheke vyninių, restoranų ir meno galerijų.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Little Palm Beach, Miro Road, Waiheke Island 1081, Naujoji Zelandija

4. Nugalo paplūdimys, Kroatija

Šį atokų paplūdimį, esantį žemyninėje dalyje priešais Bračo salą, supa stačios uolos, o šešėlyje auga pušys, pasieksite siauru takeliu, kuris atrodo pritaikytas ožkoms, o ne žmonėms, norintiems pabėgti nuo Adrijos jūros be drabužių.

Būtinai pasiimkite storą rankšluostį ar net paplūdimio kėdę - kaip ir daugelyje kitų Kroatijos paplūdimių, paplūdimio paviršius yra žvirgždėtas, o ne smėlėtas.

Nugalą nuo artimiausio miestelio pasieksite per pusvalandį kelio pėsčiomis, tačiau iš Makarskos ar Tučepių į jį galima nuplaukti ir valtimi ar baidarėmis.

Nugalo paplūdimys, 21300 Makarska, Kroatija

5. Mošupo paplūdimys, Martos vynuogynas, Masačusetso valstija

Vakariniame salos pakraštyje esantis Moshupo paplūdimys - tai ilga vingiuota pakrantė, besidriekianti aplink viršūnę, kurią vainikuoja istorinis Gay Head švyturys (pastatytas 1799 m.).

Po senoviniu švyturiu esanti dalis, kurioje apsirengti nebūtina, yra po rūdžių spalvos smiltainio uolomis, 1966 m. paskelbtomis nacionaliniu gamtos paminklu.

Moshupas yra atviras nemokamai visiems, norintiems nusirengti, priešingai nei Lucy Vincent, privatus nuogalių paplūdimys saloje.

Mošupo paplūdimys, 71 Moshup Trail, Aquinnah, MA 02535

Kiti CNN paminėti populiariausi pasaulio nudistų pliažai

 • Black's Beach, La Jolla, Kalifornija
 • Lady Bay Beach, Sydney, Australia
 • Buhne 16, Sylt, Germany
 • Wreck Beach, Vancouver, Canada
 • Red Beach, Crete, Greece
 • Anse de Grande Saline, St. Barts
 • Platja des Cavallet, Ibiza, Spain
 • Little Beach, Maui, Hawaii
 • Cap d’Agde beach, France
 • Mpenjati Beach, KwaZulu-Natal, South Africa
 • Playa Zipolite, Oaxaca, Mexico
 • Metsoke Dragot, Israel
 • Praia Massarandupió, Bahia, Brazil
 • Spiaggia di Guvano, Vernazza, Italy
 • Haulover Beach Park, Miami, Florida

Organizatorių nuotr.

Šie metai buvo puikūs nuogalių paplūdimiams visame pasaulyj

Visų žemynų paplūdimiuose, kur galima degintis, maudytis ar statyti smėlio pilis au naturel, yra daugiau vietų nei bet kada anksčiau.

Po kelerių metų "Covid" pertraukos kampanija "Free the Nipple" (liet. "Išlaisvink spenelius") sugrįžo su paradais be liemenėlių Niujorke, Vankuveryje, Paryžiuje ir kitur.

Vos pridengta moters figūra buvo madinga "Met Gala", Milano mados savaitės, BRIT apdovanojimų Londone ir kituose aukščiausio lygio renginiuose.

Dabar yra šimtai paplūdimių, kuriuose visiškai legalu (arba bent jau de facto legalu) prie jūros maudytis tik su gimtadienio kostiumėliu - nuo uolėtų pakrančių iki smulkaus smėlio, nuo didmiesčių įlankų iki nuošalių pakrančių.

"Minkštas, lygus smėlis, šiltas vandenyno vėjas, švelnios vandenyno bangos ir daugybė kitų nudistų - tai puikus paplūdimys, kuriame galima dėvėti drabužius", - sako Nicky Hoffman iš The Naturist Society, kuri taip pat yra žurnalo "Nude & Natural" vyriausioji redaktorė ir knygos "Geriausi pasaulyje nuogi paplūdimiai ir kurortai" bendraautorė.

Nors paplūdimiai, kuriuose galima lankytis be drabužių, gali atrodyti kaip šiuolaikinis išradimas, iš tikrųjų tai gana sena idėja, kilusi dar Viktorijos epochoje.

XIX a. 8-ajame dešimtmetyje amerikiečių poetas Voltas Vitmenas (Walt Whitman) gyrė "Adomo oro vonių" - savo nuogo pasivaikščiojimo ir plaukiojimo palei Timber Creek upelį Naujajame Džersyje - privalumus, rašydamas apie "laisvą jaudinančią nuogumo gamtoje ekstazę".

Dėl tos pačios nuotaikos XX a. pirmoje pusėje Europoje ir Šiaurės Amerikoje kilo nudistų judėjimas, buvo steigiami miestų parkai, stovyklavietės ir galiausiai paplūdimiai, skirti tiems, kurie norėjo patirti gamtą nuogi ir kuo natūraliau.

Vienas iš socialiai ir seksualiai liberalaus septintojo dešimtmečio padarinių buvo "laisvųjų paplūdimių" judėjimas, kurio metu visame pasaulyje padaugėjo nuogalių paplūdimių.

Jų populiarumas tęsiasi ir šiandien, kasmet jų atsiranda vis daugiau.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Jei patiko straipsnis, nepamirškite pasidalinti su savo draugais Facebook!

Taip pat skaitykite:

Rašyti komentarą

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder