Palangoje - nauja muzikos ir meno erdvė

Palangoje, šalia Koncertų salės, atsiras Muzikos ir meno namai. Palangos meras Šarūnas Vaitkus dalinosi informacija, kad jau vyksta naujo pastato projektavimo darbai.

„Siekiama, kad būsimasis pastatas savo forma derėtų su greta esančia Koncertų sale bei puikiai įsilietų į aplinką. Pastato elipsės forma pasirinkta ne atsitiktinai - be jau minėtų klausimų, siekiama užtikrinti ir puikią akustiką pastate“, - socialiniame tinkle rašė Š. Vaitkus.

Anot jo, siekiama, kad į Muzikos ir meno namus būtų patogu patekti pėsčiomis. Taip pat turi būti sudarytos galimybės privažiuoti sunkiasvorei technikai, aptarnausiančiai čia vyksiančius kultūrinius renginius.

Planuojama, kad šie namai taps Palangos orkestro, tęsiančio grafų Tiškevičių pradėtas muzikavimo kurorte tradicijas, bazė. Čia bus apie 300 vietų akustinė salė, kurioje galės repetuoti bei koncertuoti ir orkestrai, ir chorai iš visos Lietuvos bei Europos, vyks kameriniai koncertai, teatrai ir kt.

Š. Vaitkus planuoja, kad kitais metais bus parengtas statinio projektas ir gautas leidimas statybai.

Vygantas REKAŠIUS, VšĮ Palangos orkestro vadovas

Vygantas Rekačius

Vienintelė profesionalaus scenos meno įstaiga Palangoje Palangos orkestras, kuriam kitais metais sukaks 70 metų, labai laukia Muzikos ir meno namų (MMN).

Nuo pat pradžių projektuotojai susisiekė su mumis ir vyksta glaudus bendradarbiavimas. Pagrindinė pastato paskirtis - šiuolaikinius standartus atitinkanti, apie 300 vietų natūralios akustikos, muzikos salė, skirta patiems įvairiausiems muzikos renginiams, nuo solo atlikėjų iki orkestrų.

Šiuo metu dar ankstoka būtų kalbėti apie tai, ar visi orkestro poreikiai projekte įvertinti. Tačiau yra visos prielaidos manyti, kad bus taip, kaip ir turėtų būti.

MMN projekto idėja ir atsiradimas yra jau bene dešimtmetį "išnešiotas" rezultatas, kuris buvo numatytas rengiant Palangos koncertų salės rekonstrukciją. MMN pastatas nuo pradinės idėjos šiek tiek skiriasi, bet jis projektuojamas įvertinus jau pastatytos koncertų salės veiklą ir poveikį Palangos ir Vakarų Lietuvos regiono kultūriniam gyvenimui.

Palangos orkestras per 70 metų išgyveno įvairių pasikeitimų ir turėjo pačių įvairiausių darbo sąlygų: nuo atskiro pastato su repeticijų sale orkestrui, choreografinei grupei, atlikėjų poilsio kambariu, dušais, biblioteka, instrumentų sandėliu, autobusu ir pan. iki nešildomos, apipelijusios patalpos sovietmečiu statytoje viloje.

Šiuo metu orkestras dirba šiltose, šviesiose patalpose neseniai atstatytame Palangos kurhauze. Nors orkestras dabar turi geriausias darbo sąlygas per paskutinius kelis dešimtmečius, Palangos kurhauzo pastatas nėra tinkamas orkestro veiklai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder