Palangos poilsiautojai atskleidė, kiek jiems kainavo ilgasis savaitgalis pajūryje (4)

Vasaros sostine tituluojama Palanga džiaugiasi šiemet pirmu tokiu rekordiniu savaitgaliu. Palangos gelbėtojai skaičiavo, kad pirmąją ilgojo savaitgalio dieną, penktadienį, šalies pajūryje ilsėjosi keli šimtai tūkstančių žmonių. Tiesa, šeštadienį bei sekmadienį jų skaičius dar ūgtelėjo.

 

Organizatorių nuotr.

G. Bitvinsko nuotr.

Dėl poilsiautojų antplūdžio restoranų darbuotojai priversti suktis nuo pat ankstyvaus ryto, kai prie jūros traukiantys pirmieji kurorto svečiai užsuka papusryčiauti, iki vėlyvo vakaro ar net paryčių, nes į Palangą susirinkęs jaunimas baruose linksminasi iki paskutinės jų uždarymo minutės.

Prie populiariausių restoranų vakare nutįsta ir laukiančiųjų eilutė.

Portalas lrytas.lt pakalbino iš pajūrio sekmadienį namo jau traukiančius poilsiautojus, kurių klausėme, kokį atostogų biudžetą šie buvo nusimatę ir ar pavyko jo neperžengti.

Teko koreguoti planus

Didesnė dalis pakalbintų kurorto svečių tikino, kad kainos šiemet Palangoje pastebimai išsaugusios, todėl savo išlaidų planus teko šiek tiek koreguoti.

Su vyru ilgajam savaitgaliui į pajūrį atvykusi vilnietė Aušra pasakojo tris nakvynes viešbutyje užsakiusi dar prieš mėnesį, todėl sutilpusi į 200 eurų.

Be apgyvendinimo vilniečiai per tris paras ketino išleisti ne daugiau nei šimtą eurų, o juos skirti trims vakarienėms restorane.

„Bet už 30 eurų dviese pavalgyti jau sunku, nebent valgykloje. Jei pagrindinis patiekalas kainuoja apie 12–15 eurų, o dar ir atsigerti norisi, išsileidžia daugiau. O dar visokios smulkios išlaidos, žinote, tai vandens, tai ledų... Dar neskaičiavome, bet tikrai išleidome daugiau“, – teigė Aušra.

Palangą labai mėgstanti moteris sakė su vyru čia jau apsilankiusi ir prieš mėnesį, todėl pastebėjo, kad kainos nuo to laiko jau spėjo šoktelėti.

„Dar prieš mėnesį restorane, kuriame dažniausiai čia atvykę lankomės, kepsnys kainavo 9,50 eur. Vakar ten nuėjome ir jo kaina jau siekė 12,50 eur.

Suprantu, kad kainos kyla visur, infliacija ir panašiai, bet taip staiga pabranginti trims eurais, man atrodo per daug“, – svarstė ji.

Kainų pokytį per metus tvirtino pamatę ir kasmet į Palangą atvykstantys kauniečiai Eglė ir Mindaugas su dviem mažamečiais vaikais.

Gausiai kompanijai tenka ieškotis dviejų kambarių buto, kurio kaina nakčiai, pasak kauniečių, šįkart jau perkopė šimtą eurų. Dar pernai ji buvo 10–15 proc. mažesnė.

„Atostogoms labai netaupome, turėjome tik keturias dienas, todėl norėjosi iš tiesų pailsėti, nesėdėti prie puodų. Bet pavalgyti keturiems restorane tikrai brangiau nei Kaune. Pernai 50 eurų užtekdavo jau su gėrimais, šiemet – nebent tik maistui“, – pastebėjo Eglė.

Kauniečiai skaičiavo, kad kiek daugiau nei 300 eurų jiems atsiėjo nakvynė, dar tiek pat – kuras, restoranai ir smulkios išlaidos parduotuvėse.

Organizatorių nuotr.

„Na taip, kai pagalvoji, tikrai daug – 600 eurų už tris paras. Bet ką padarysi, vaikai nori prie jūros, jiems čia smagu, tai nesiskundžiame“, – kalbėjo poilsiautoja.

Pasiskųsti kuo turėjo dar viena keturių asmenų šeima iš Alytaus. Į Palangą ji užsuko tik pasivaikščioti prieš vykstant namo, o poilsiavo Šventojoje, nes ten esą dar šiek tiek pigiau.

„Bet net ir tie baisūs seni nameliai, pažiūrėkite, kiek kainuoja – po 60–80 eurų. Siaubas. Jei ne vaikai, turbūt geriau važiuotume kur nors prie ežero“, – piktinosi alytiškiai.

Organizatorių nuotr.

Vasaros sostine tituluojama Palanga džiaugiasi šiemet pirmu tokiu rekordiniu savaitgaliu. G.Bitvinsko nuotr.

Kainomis piktinosi ne visi

Tiesa, ūgtelėjusios kainos ne visiems sugadino nuotaiką. Atšvęsti mokslo metų pabaigą į Palangą savaitgaliui atvykusios dvi studentės – Kotryna ir Gabrielė – iš Vilniaus sakė susiradusios nakvynę už 50 eurų.

„Ten kambariukas sename name, bet mums tinka, juk ten tik permiegoti grįžtame. O šiaip nežinau, visur juk tos kainos kyla, man jos nesiskiria nuo Vilniaus kainų“, – sakė Kotryna.

Atostogomis pajūryje džiaugėsi ir jauna šeima su mažyliu iš Kėdainių. Darius ir Milda pasakojo apsistoję pas bičiulius bute, todėl sutaupę nakvynei.

Maistui, gėrimams ir kitoms reikmėms šeima trims dienoms turėjo atsidėję 200 eurų, kurių jiems pakako.

„Buvome du kartus pavakarieniauti, pirkome ledų ir sukomės apžvalgos ratu. Tai turbūt išleidome apie 140–150 eurų. Sakyčiau, neblogai.

Aišku, nėjome į kažkokius prabangius restoranus, ir toje pačioje J.Basanavičiaus gatvėje galima rasti, kur už normalią kainą skaniai pavalgyti“, – patikino Milda.

Moteris pridūrė, kad nereikia tikėtis, jog atostogos nieko nekainuos, juk kartą per metus galima paišlaidauti.

„Jei nori sutaupyti, geriau tuomet iš viso nevykti atostogų ir nesigadinti nuotaikos“, – konstatavo ji.

Organizatorių nuotr.
 

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder