Pasigenda tvarkos Sąjūdžio parke (1)

Pietinės uostamiesčio dalies gyventojai stebisi, kodėl miestiečių pamėgtame ir judriame Sąjūdžio parke trūksta tvarkos. Žmonės yra parengę siūlymų, kaip šią situaciją pagerinti, tačiau kol kas tikina dėmesio iš miesto valdžios nesulaukiantys.

Į „Vakarų ekspresą“ kreipėsi netoli Sąjūdžio parko gyvenanti skaitytoja Jūratė K. Ji papasakojo apie problemas, su kuriomis susiduria parko lankytojai ir netoli šios vietos gyvenantys daugiabučių namų gyventojai.

"Mano žiniomis, jau prieš daug laiko gyventojai surinko parašus dėl takelio, nusidriekiančio per parko teritoriją, įrengimo.

Jis verkiant reikalingas Liubeko gatvėje gyvenantiems vaikams, kurie šiuo metu kas rytą į Klaipėdos „Vyturio“ progimnaziją klampoja purvynu ir balomis, nes kito praėjimo nėra.

Iki šiol projektas iš mirties taško nepajudėjo, tačiau žmonės tikisi, kad prašymas pagaliau bus išgirstas", - kalbėjo moteris.

Ji taip pat tvirtino, kad parkas yra smarkiai apleistas - vasarą jame ilgą laiką styrojo nepjaunama žolė, tad teritorija tapo erkių ir parazitų veisykla.

Taip pat, anot jos, ten nuolat mėtosi šiukšlės, buteliai, pūpso krūvos keturkojų išmatų.

"Šunų augintojams nėra numatytų ir įrengtų konteinerių, kur jie galėtų išmesti augintinių ekskrementus.

Dėl šios priežasties lankytojai šunų išmatų visai nerenka, jas meta į toliau esančius daugiabučių namų konteinerius arba į šiukšlių dėžes, kurios įrengtos vaikų žaidimų aikštelėje.

Vasarą kvapas yra tiesiog nepakenčiamas ir riečia nosį ne tik vaikams, bet ir pailsėti ant suoliukų prisėdusiems lankytojams. Itin trūksta atsakingesnės parko priežiūros ir higienos", - skundėsi skaitytoja.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė tikino, kad į žmonių pageidavimus ir išsakytas pastabas bus atsižvelgta.

Pašnekovė teigė, kad, jos žiniomis, klaipėdiečių laukiami takai turėtų būti pradėti rengti jau šiemet, o specialios gyvūnų ekskrementams surinkti skirtos šiukšliadėžės bus pastatytos pavasarį.

 IŠGIRDO. Klaipėdos miesto savivaldybė tikina, kad į žmonių pageidavimus ir pastabas bus atsižvelgta. Redakcijos archyvo nuotr.

 IŠGIRDO. Klaipėdos miesto savivaldybė tikina, kad į žmonių pageidavimus ir pastabas bus atsižvelgta. Redakcijos archyvo nuotr.

Taip pat skyriaus specialistai planuoja nuvykti į parką ir įvertinti plastikinių konteinerių poreikį. Jau sprendžiama ir problema dėl netinkamo švaros užtikrinimo.

Savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą ir nupirko naują paslaugą dėl dešimties mieste esančių teritorijų, tarp kurių ir Ąžuolyno giraitė, „Vaidilos“ skveras, takas, vedantis palei Taikos prospektą link prekybos centro „Maxima“, bei kitų objektų priežiūros.

Nors Sąjūdžio parkas nepatenka į šį sąrašą, tačiau tikimasi, kad, naujam rangovui perėmus dalį teritorijų į savo rankas, nuo pagrindinio rangovo pečių nukris nemažai darbų ir atsiras galimybė daugiau dėmesio skirti minėto parko priežiūrai.

Valdžios atstovai prašo ir pačių gyventojų supratingumo bei atsakomybės. I. Kubilienės teigimu, Sąjūdžio parkas yra dažnai niokojamas vandalų.

Niekadėjai drasko želdinius, laužo medžių šakas, suoliukus ir kitą inventorių, o nuo to kenčia visi parko lankytojai.

Visų mieste esančių viešosios paskirties parkų, teritorijų ir želdinių tvarkymui ir puoselėjimui miesto Savivaldybė šiais metais yra numačiusi skirti apie 1 mln. eurų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder