Pasikviesti gamtą į namus

„Pagrindinė šių metų interjero tendencija - gamtos spalvos, ekologija ir natūralumas. Tarsi gamtą kviečiame į savo namus. Dabar madinga vizuali tyla, ramybė ir harmonija“, - sako interjero dizainerė Oksana Guseva.

Tiesa, ji primena, kad terminas „tendencija“ - labai subjektyvus. Jos nebūtinai visiems tinka ir patinka.

„Interjero tendencijos labai sparčiai ir kardinaliai nesikeičia, todėl kasmet viso interjero perdarinėti tikrai nereikia. Jūsų interjeras neprivalo tapti ultramadingas“, - ramina dizainerė.

Visgi tiems, kurie kaip tik šiuo metu planuoja remontą ar įsirengia naują būstą, O. Guseva primena, kas šiemet interjere bus ant bangos.

"Į mūsų gyvenimus ir namus grįžta žemės atspalviai. Šilta rusva, ruda, smėlio - tai bazinės interjero spalvos. O pagrindinė 2022 metų spalva - žalia. Ne ryški, ne akinanti, bet prigesinta - tokia, kokią matome miške. Būtent tokia žalia šiais metais labai populiari kuriant baldus, dekoro elementus, kilimus.

Seniau matydavome ryškius interjerus, o dabar jie tampa vis labiau natūralūs, žemės spalvų, monochrominiai", - sako O. Guseva.

Tačiau, pasak jos, tikrai nereikia perdažyti sienų žaliai ar pulti pirkti žalių baldų. Užtenka įsigyti gyvų augalų ir jais puošti namus.

„Augalams 2022 metais skiriama ypač daug dėmesio. Seniau užtekdavo vienos palmės vazone, o dabar kuriami mini botanikos sodai“, - pasakojo O. Guseva.

Taip pat kuriant interjerą patariama prisiminti ekologiją. Tam tinka natūralios medžiagos - akmuo, metalas, medis, betonas.

„Interjere gali būti naudojamos lyg neapdirbtos medžiagos, tokios, kokias randame gamtoje. Pavyzdžiui, kavos staliukas, padarytas iš kelmo. Su šakomis, su žieve, lyg parneštas iš miško. Arba grubiu betonu dekoruotos sienos ar lubos, akmuo - visa tai derinama su šiuolaikiniais baldais. Natūralios medžiagos iš gamtos ir šiuolaikinės technologijos sukuria tobulą kontrastą - ši tendencija kiekvienais metais vis stiprėja“, - pasakojo dizainerė.

Dar viena ekologiška medžiaga - stiklas - taip pat populiari projektuojant interjerus. Stiklas naudojamas baldams, norint suteikti jiems lengvumo, pertvaroms ar stiklo sienoms - siekiant atskirti erdves.

Stengiamasi, kad visos erdvės namuose būtų funkcionalios.

„Tas erdves, kurios galbūt anksčiau būdavo neišnaudojamos, šiuo metu labai populiaru paversti darbo erdvėmis, kur galima pailsėti, paskaityti knygą ar dirbti. Matyt, pandemija pakoregavo žmonių gyvenimą ir daugelis šiuo metu nori turėti tikras darbo vietas namuose, todėl jų suplanavimui skiriama daug dėmesio“, - pasakojo dizainerė ir su žurnalo „Vakarai“ skaitytojais pasidalijo jos kurtų interjero projektų vizualizacijomis.

Oksanos GUSEVOS vizualizacijos

Sidebar placeholder