Patarimai vyresniems nei 60 metų: kaip netapti našta suaugusiems vaikams ir nesugadinti santykių su jais
(4)Pagyvenę žmonės dažnai galvoja, ar netaps našta savo suaugusiems vaikams. Ir būna, kad jie daro daug klaidų bendraudami su jais, stengdamiesi užmegzti ar sustiprinti santykius.
O neretai, priešingai, sugadina santykius su vaikais. Kad išvengtumėte tokių nemalonumų, turėtumėte laikytis kelių paprastų psichologų rekomendacijų. Kaip pagyvenusiems tėvams netapti našta savo vaikams.
Patarimai vyresniems nei 60 metų tėvams: kaip nesugadinti santykių su suaugusiais vaikais
Nekontroliuokite. Neturėtumėte kontroliuoti kiekvieno suaugusių vaikų žingsnio, suteikite jiems galimybę patiems priimti sprendimus. Juk tai jų gyvenimas ir jie bus atsakingi už savo veiksmus, klaidas ar neveiklumą.
Nevarginkite jų telefono skambučiais. Neturėtumėte atitraukti vaikų nuo savo reikalų, jei tiesiog norite su jais pasikalbėti. Skambinkite tik tada, kai jums tikrai ko nors reikia.
Jūs turite gyventi atskirai. Tėvai, gyvenantys per atstumą, yra labiau giminaičiai. Jei įmanoma, geriau gyventi atskirai, tai padės išvengti interesų konfliktų ir išlaikyti gerus santykius.
Nepriekaištaukite. Neturėtumėte priekaištauti savo vaikams dėl tų dalykų, kuriuos dėl jų padarėte. Reikia duoti jiems laiko, kai jie patys taps tėvais, jie tikrai supras, kaip vertingas jūsų rūpinimasis jais.
Neįsižeiskite. Senstant žmonės tampa pažeidžiamesni, ir tai yra normalu. Tačiau neturėtumėte laikyti nuoskaudų savo vaikams, nes tai gali neigiamai paveikti jūsų santykius su jais.
Neduokite patarimų. Neprimetinėkite savo požiūrio vaikams, neturėtumėte teikti rekomendacijų ar patarimų, jei jūsų to neprašoma. Taip išvengsite konfliktų ir išlaikysite gerus santykius.
Raskite ką nors tokio, kas jums patiktų. Darykite tai, kam neturėjote laiko, kai vaikai buvo maži. Galbūt tai bus gėlių auginimas, siuvinėjimas, įdomių knygų skaitymas arba šokiai. Susiraskite hobį, kuris pripildytų jūsų dienas džiaugsmo ir įkvėpimo.
Rūpinkitės savo sveikata. Taip, šis patarimas gali būti akivaizdus, tačiau vyresnio amžiaus žmonės dažnai jį pamiršta. Norėdami gyventi ilgai ir aktyviai, turėtumėte rūpintis savo fizine ir psichine sveikata.
Neužsisklęskite. Nusipirkite sau naują telefoną, kad galėtumėte bendrauti socialiniuose tinkluose su vaikais, draugais ir pažįstamais. Atnaujinkite savo garderobą ir gražiais drabužiais išeikite į svečius ar kavinę. Nepraraskite humoro jausmo, nes juokas prailgina gyvenimą.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą