Paupiuose gydys priklausomybių turinčius vaikus (1)

Nepaisant kilusio dalies klaipėdiečių nepasitenkinimo, Paupiuose bus atidarytas Respublikinio priklausomybės ligų centro Vaikų dienos stacionaras. Centro atstovai tikina, kad supranta gyventojų nerimą, tačiau kitos veiklai tinkamos vietos esą nepavyko rasti.

Vaikų dienos stacionaras Jaunystės g. 4 bus atidarytas kitą savaitę, gruodžio 13 d.

Respublikinio priklausomybės ligų centro Klaipėdos filialo vadovė Vaida Karulaitienė „Vakarų ekspresui“ teigė, kad Vaikų dienos stacionaras veiks darbo dienomis nuo 7.30 val. iki 17 val.

Centre numatyta 10 vietų probleminio elgesio vaikams ir jaunimui, turintiems psichikos ir elgesio sutrikimų dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ar turintiems kitų įpročių ir potraukių sutrikimų.

Planuojama paslaugas vaikams ir jaunimui teikti kartu su jų šeima ir artimos aplinkos žmonėmis, kompleksiškai sprendžiant rizikingo elgesio ir žalingo vartojimo sukeliamas problemas, padedant adaptuotis visuomenėje.

„Planuojamas gydymosi laikotarpis iki 3 mėnesių teikiant ne tik pagalbą sveikatos, socialiniais, psichologiniais klausimais, bet ir užtikrinant nenutrūkstamą mokymosi procesą“, - komentavo V. Karulaiteinė.

„Vakarų eksprese“ jau skelbėme apie Paupių bendruomenės priešinimąsi tokio dienos stacionaro įkūrimui jų kaimynystėje.

Paupiškiai rinko gyventojų parašus ir siekė, kad jų rajone tokia įstaiga neatsirastų. Paupių gyventojai savo pasipriešinimą argumentavo tuo, kad jų gyvenamoji aplinka taps nesaugi.

Paupiškiai Vaikų stacionarui ragino ieškoti kitos vietos. Vis dėlto, pasak V. Karulaitienės, nepavyko rasti centrui labiau tinkamų patalpų.

"Kalbant apie gyventojų santykį, mes dar ir dar kartą pabrėžiame, kad visada esame pasiryžę bendradarbiauti, kalbėtis ir ieškoti visiems geriausio sprendimo.

Po ilgų paieškų ir išorinių iniciatyvų kol kas nepavyko rasti jokios kitos alternatyvos skyriaus perkėlimui į kitą vietą.

Suprantame aplinkos nuogąstavimus, baimes ir nerimą, todėl kaip iki šiol savo darbe, taip ir toliau imsimės saugiausių ir geriausių sprendimų, kad gerai ir saugūs jaustųsi visi - ir mūsų centro lankytojai, ir pacientai, ir bendruomenė.

Kartu norime priminti, kad tai pirmas Klaipėdoje ir rajone centras, kur sveikti ir saugiai grįžti į visuomenę galės vaikai ir jaunimas, kai iki šiol su bėdos ištiktais jaunais žmonėmis tėvai važinėdavo toli ir ilgai.

Todėl džiaugiamės, kad valstybė supranta centro prasmę ir vertę, kuri yra pamatuojama ne tik šeimos, bet ir visos mūsų šalies brandos ir toliaregiškos naudos patiems sau masteliais.

Vaikų dienos stacionaro skyriaus atidarymas nepažeidžia jokio gyventojų viešojo intereso ir buvo vykdomas laikantis visų būtinų procedūrų ir įstatymų„, - “Vakarų ekspresui" komentavo V. Karulaitienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder