Per Sausio 13-osios minėjimą nušvilptas Vytautas Landsbergis (41)

Ketvirtadienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, minint 31-ąsias Sausio įvykių metines keli šimtai protestuotojų mėgino nušvilpti Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, premjerę Ingridą Šimonytę, profesorių Vytautą Landsbergį.

Lietuvos šeimų sąjūdžio sukviesti žmonės kėlė triukšmą: šaukė „Gėda“, švilpė, pūtė signalines dūdas.

Jie neatsižvelgė į renginio vedėjo prašymą gerbti laisvės gynėjų atminimą.

„Jeigu negerbiate susirinkusiųjų, bent jau gerbkite žuvusiųjų atminimą“, – prašė Gintaras Mikalauskas.

Nepaisant didžiulio triukšmo, V. Čmilytė-Nielsen ir I. Šimonytė pasakė savo kalbas.

Kalbant prezidentui Gitanui Nausėdai protestuotojai elgėsi ramiau.

Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius teigė, kad žmonės ketvirtadienį į Nepriklausomybės aikštę atvyko išreikšti protestą „prieš privalomą testavimą darbuotojų lėšomis, galimybių pasą“, taip pat protestuotojai reikalauja atstatydinti Vyriausybę.

„Mes atvažiuojame į Sausio 13-osios minėjimą, o paskui, pasibaigus minėjimui, prie palapinės, kur vyksta ilgalaikė protesto akcija ir mums išduotas leidimas, gal ten susirinks žmonės“, – teigė jis.

Respublika.lt informuoja, kad ant pakylos žengus Vytautui Landsbergiui, minia nenutrūkstamai skandavo „gėda", švilpė, kilo didžiulis triukšmas. V. Landsbergiui atėjus prie tribūnos,  į minėjimą susirinkę dalyviai nulatos švilpė, V. Landsbergio kalbos buvo absoliučiai negirdėti.

Prie Seimo sustiprintos policijos pajėgos, rūmų prieigos aptvertos specialiomis metalinėmis tvorelėmis.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės agresiją Vilniuje. Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

Tai, kad ir nušvilpė, ne tik ketino, matyt, buvo už ką.
Ana, 2022-01-16 02:00
Visi Lietuvos jedinstvininkai, marš į Šeimų sąjūdį. Nedamušti kgebistai - taip pat. Ir juos visus į maišą ir Putinui registruota siunta.
Anupras, 2022-01-15 11:29
Sako keli šimtai 😂
Dzemolas , 2022-01-14 20:12
Sidebar placeholder