Petras Gražulis kreipėsi į prokuratūrą, etikos inspektorių, LRT tarybą

(6)

Seimo narys Petras Gražulis dėl galimo nesantaikos kurstymo itin didelį rezonansą visuomenėje sukėlusioje LRT laidoje  „Lietuva kalba“ kreipėsi į prokuratūrą, Žurnalistų etikos inspektorių, LRT tarybą.

„Seimo narys taip pat kreipėsi į VTEK dėl galimo viešųjų ir privačiųjų interesų pažeidimo, kadangi laidos prodiuseris yra E.Jakilaitis, kurio sutuoktinė R.Jakilaitienė dirba premjerės I.Šimonytės patarėja ryšių su visuomene ir žiniasklaidos klausimais. E.Jakilaitis taip pat yra bendrovės, gaminančios šią laidą, įkūrėjas ir akcininkas. Kadangi pagal LR įstatymus sutuoktinių turtas ir nuosavybė yra bendra, todėl R.Jakilaitienė taip pat gauna asmeninę naudą iš šios laidos gamybos.

2022-01-19 d. LRT laidos  „Lietuva kalba“ metu iš anksto surinktai moksleivių iš visos Lietuvos tėvų grupei buvo užduotas klausimas (31-ą laidos minutę): „Ar reikėtų neskiepytų suaugusiųjų gyvenimą paversti „pragaru“ uždraudžiant viską - įskaitant lankymąsi maisto prekių parduotuvėse?“. Šis klausimas buvo rodomas studijos ekrane laidos dalyviams ir gerai matėsi laidos žiūrovams. Klausimo uždavimo metu studijoje buvusi Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė ilgai ir pritariančiai juokėsi.

Seimo narys, Tautos ir Teisingumo sąjungos (centristų - tautininkų) pirmininkas Petras Gražulis dėl tokio visuomenės kiršinimo ir nesantaikos prieš nenorinčius skiepytis kurstymo kreipėsi į prokuratūrą, Žurnalistų etikos inspektorių, LRT tarybą ir Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydamas įvertinti šį provokacinį, nesantaiką kurstantį klausimą, kuriuo žeminami nenorintys skiepytis asmenys.

P. Gražulis atkreipia dėmesį į tai, kad už šios laidos gamybą LRT televizija visų mokesčių mokėtojų pinigais pagal sutartį moka prodiuserinei bendrovei UAB „Media 3“, vienas šios bendrovės steigėjų yra E.Jakilaitis, kuris šiuo metu ir prodiusuoja šią laidą. E. Jakilaičio žmona R. Jakilaitienė yra Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės patarėja ryšių su visuomene ir žiniasklaidos klausimais. Tokia laidos klausimo formuluotė yra ne žurnalistinės išraiškos būdas, ar mėginimas atkreipti dėmesį į skiepijimo problemas, o tiesioginis grasinimas ir tam tikras spaudimas žiūrovams vykdyti Vyriausybės politiką dėl visuotinio skiepijimo nuo Covid. Paprastai sakant, šį laida yra Vyriausybės ryšių su visuomene kampanijos dalis.

UAB „Media 3“ 2009 metais įsteigė R. Jakilaitienė, I. Trakimaitė – Šeškuvienė ir viešosios įstaigos „Pirmoji kava“ steigėjas J. Morkūnas. 2010-ųjų lapkričio 10 dieną J. Morkūnas ir I. Trakimaitė – Šeškuvienė akcijas perleido R. Jakilaitienei. Ši, jau tapusi URM darbuotoja, 2013 metų vasario 1 dieną, perleido valdytas „Media 3“ akcijas bendrovei „TV Play“, kurių akcininkai yra E. Jakilaitis ir L. Šeškus. 2016 metų birželio 16 dieną „Media 3“ akcininkai vėl pasikeitė – jais tapo E. Jakilaitis ir L. Šeškus.R. Jakilaitienė vadovavo UAB „Media 3“,

Taigi R.Jakilaitienė yra UAB "Media 3" steigėja, buvusi direktorė ir  buvusi akcininkė. E. Jakilaitis yra UAB „Media 3“ buvęs vadovas ir dabartinis akcininkas, tad jis, o pagal LR įstatymus ir jo žmona yra šios įmonės pelno gavėjai (turtas yra bendra sutuoktinių nuosavybė). Tokiu būdu susidaro akivaizdus viešų ir privačių interesų konfliktas“, - skelbiama P. Gražulio pranešime.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder