Plintant sausrai gali būti ribojamas miškų lankymas

Didės gaisrų pavojus, artimiausią savaitę nelis, todėl prognozuojama, kad gali daugėti regionų, kur miškų gaisringumas pasieks penktą klasę. Tai jau leistų savivaldybėms drausti gyventojams lankytis miškuose.

Valstybinių miškų urėdijos Kretingos padalinio vadovas Tomas Zaleckis sako, kad kol kas Vakarų Lietuvos miškuose nustatytas ketvirtos klasės miškų gaisringumas, tačiau artimiausiomis dienomis gaisrų pavojus gali išaugti iki aukščiausios - penktos klasės. Ketvirtadienį penktos klasės miškų gaisringumas paskelbtas su Kretingos rajonu besiribojančiuose Mažeikių miškuose. Vienintelėje Lietuvoje Kuršių nerijoje kol kas nustatytas žemesnis - trečios klasės miškų gaisringumas.

„Esant aukščiausiai gaisringumo klasei savivaldybių ekstremalių situacijų komisijos gali priimti sprendimus uždrausti gyventojams lankytis miškuose“, - sako T. Zaleckis.

Penktadienį ryte buvo numatytas Kretingos ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame planuota svarstyti ir klausimą dėl draudimo lankytis miškuose.

Kretingos padalinio miškininkų prižiūrimose valdose šiemet jau buvo du didesni incidentai.

Paskutinis - šį pirmadienį, kai ugniagesiai skubėjo gesinti Kretingos rajone, Rūdaičių kaime, esančio Joskaudų miško.

Atvykus ugniagesiams, jau degė miško paklotė ir jaunuolynas.

Atliekant gesinimo darbus buvo rasti du karo laikų sprogmenys. Apie tai buvo informuoti išminuotojai, jie vėliau buvo palydėti į Kairių poligoną, kur sprogmenys sunaikinti. Per gaisrą išdegė 40 arų miško paklotės.

„Vyksta tyrimas gaisro priežasčiai nustatyti, neatmetama galimybė, kad gaisrui įtakos galėjo turėti žmogaus veiksmai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė T. Zaleckis.

Anot jo, šiuo metu Vakarų Lietuvos miškai priskiriami ketvirtai gaisringumo klasei. Tai reiškia, kad miškuose yra draudžiama atvira liepsna ir gyventojų taip mėgstama pramoga - kepti šašlykus.

„Reikėtų vengti poilsio miškuose, atsargiai elgtis su nuorūkomis, ant miško paklotės nestatyti automobilių su įkaitusiais varikliais, o pastebėjus gaisro židinį, tuoj pat pranešti telefonu 112“, - pataria miškininkas.

Pasak jo, šiomis dienomis budi sustiprintos priešgaisrinės tarnybos pajėgos, regiono miškai nuolat stebimi nuotoliniu būdu stebėjimo kameromis, kurios aprėpia teritorijas iki 70 kilometrų.

„Stebėjimą sunkina didelis dulkėtumas dėl žemės ūkio darbų“, - pastebi T. Zaleckis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet ugniagesiai gelbėtojai jau gesino per 110 miško ir miško paklotės gaisrų, o per 2022 metus buvo gesinti 134 tokie gaisrai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder