Ignas Vėgėlė

Potenciali nauja pirmoji Lietuvos ponia: paslaptinga moteris, radusi vietą Vėgėlių verslo imperijoje

(9)

Jau kurį laiką sklinda kalbos ir pasiūlymai advokatui Ignui Vėgėlei kelti savo kandidatūrą į Lietuvos Respublikos prezidentus. Nors dviprasmiškai vertinamas advokatas dar neatskleidė, ar planuoja dalyvauti kitų metų gegužę vyksiančiuose rinkimuose, kyla klausimas, ką lietuviai žino apie naują potencialią pirmąją ponią Liną Vėgėlienę.

Nors pats I. Vėgėlė kol kas tyli apie savo planus ir teigia, kad viskas paaiškės „šį rudenį“, apklausos rodo, kad žinomas teisininkas yra vienas pagrindinių Gitano Nausėdos konkurentų kitais metais vyksiančiuose rinkimuose. Kol kas dabartinis prezidentas yra tvirtas apklausų favoritas, tačiau I. Vėgėlė yra antras pagal populiarumą ir bent jau šiuo metu laikomas realiausiu kandidatu susigrumti su G. Nausėda antrajame ture. O tuomet situacija gali pasikeisti G. Nausėdos nenaudai.

Jei I. Vėgėlei pavyktų laimėti prezidento rinkimus, Lietuva turėtų ne tik naują valstybės vadovą, bet ir naują pirmąją ponią. O apie pastarąją kol kas žinoma ganėtinai nedaug – nors I. Vėgėlė pastaruoju metu yra gana matomas viešojoje erdvėje, jo gyvenimo draugė tarsi lieka nuošalyje.

Garsiosios „Vilpros“ savininkai

Apie L. Vėgėlienę informacijos viešojoje erdvėje nėra daug, tačiau pagal Registrų centro pateikiamus duomenis matyti, kad I. Vėgėlės žmona ilgą laiką buvo glaudžiai susijusi su žinoma šildymo, kondicionavimo ir vėdinimo bendrove „Vilpra“, kurią valdo Vėgėlių šeima.

Potencialaus kandidato į prezidentus tėvas Algirdas Stasys Vėgėlė yra vienintelis „Vilpros grupės“ akcininkas, tačiau šiai grupei priklauso 9 įmonės: „Vilpra“, „Vilpros investicija“, „Vilpros pramonė“, „Vilpros Logistika“, „Internetinė prekyba“, „Almigija“, „Vilpros grupė“, „Vilpra“ OÜ ir „Vilpra“ SIA, pastarosios dvi veikiančios Estijoje ir Latvijoje.

Valdyboje dirba ir advokato mama Eligija bei brolis Martynas. Pastarasis yra „Vilpros“ generalinis direktorius.

Kaip rašoma „Vilpros grupės“ interneto puslapyje, „Vilpros grupė“ yra šeimos valdoma privati bendrovė, kurios valdomų įmonių autorizuotas kapitalas – 14 mln. eurų, įmonių turtas siekia 33 mln. eurų, o bendra grupės įmonių apyvarta viršijo 70 mln. eurų per 2022 m.

 Lina Vėgėlienė

„Facebook“

Vyro šeimos versle rado savo vietą

Šiame šeimos versle vietą buvo radusi ir L. Vėgėlienė – versli moteris buvo keleto „Vilpros“ įmonių valdybos narė, „Vilpros grupės“ vadovė.

Vadovavimo patirties I. Vėgėlės žmona sėmėsi ir kitose sferose, pavyzdžiui, buvo sodininkų bendrijos „Korys“ valdybos pirmininkė. Taip pat buvo bendrovių „Saulės verslas“ ir „Julama“ vadovė.

Šiuo metu advokato žmona yra bendrovės „Kamsada“ vadovė. Pastaroji bendrovė – nuosavo nekilnojamojo turto pirkimo ir pardavimo įmonė.

Laisvalaikis – kartu su vyru

Nors I. Vėgėlės antrosios pusės dažnai viešumoje nepamatysi, L. Vėgėlienė žinomą vyrą neretai lydi į įvairius renginius. Viešojoje erdvėje yra užfiksuotų akimirkų, kai Vėgėlės kartu pasirodė „Tartle“ muziejaus renginyje, TV3 žiniasklaidos grupės šventėje.

I. Vėgėlė aktyviai komentuoja įvairius įvykius savo „Facebook“ paskyroje. Informacijos apie žinomo advokato sutuoktinę galima rasti ir čia – sutuoktiniai kartu pozavo 2020 m. vykusiame „Laisvės kelio“ renginyje, yra nuotraukų ir iš kitų įvairių renginių, kuriuose šeima dalyvavo kartu.

Apie I. Vėgėlės žmoną nėra atskleista daug – neaišku, nei kur studijavo, nei ką studijavo, nei ką veikė prieš tapdama Vėgėliene. Tačiau yra žinoma, kad L. Vėgėlienė yra trijų vaikų mama – tai, kad turi tris atžalas, garsusis advokatas dažnai mėgsta pabrėžti kalbėdamas visuomenei aktualiais klausimais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder