Rinkimai Klaipėdoje: intrigų laikotarpis (10)

Ne kartą tikinęs, kad ateinančiuose mero rinkimuose nedalyvaus, dabar Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas keičia poziciją. Tikina, kad jo pavardės įtraukimas tarp Laisvės partijos kandidatų Klaipėdos mero rinkimuose jam buvo netikėtas, ir sako, kad sprendimą priims per artimiausias savaites.

Laisvės partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Jevgenijus Sokolovas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad 4-5 dienas internete vyks apklausa.

Jos metu bus siūloma klaipėdiečiams balsuoti už jų nuomone tinkamiausią Laisvės partijos kandidatą Klaipėdos miesto mero rinkimuose.

Nors balsavime Laisvės partija siūlo 7 kandidatus, aiškiu favoritu laikomas V. Grubliauskas. Tačiau apklausos rezultatai bus tik patariamojo pobūdžio.

„Vėliau kandidatus reitinguos partijos Klaipėdos skyriaus nariai, o galutinį kandidatą turi patvirtinti partijos vadovybė“, - sako J. Sokolovas.

Anot jo, partijos kandidatas Klaipėdos mero rinkimuose turėtų paaiškėti mėnesio pabaigoje.

Kad turi dvi savaites laiko sprendimui, sako ir V. Grubliauskas. Jis tikina, kad galutinis jo kandidatūros įtraukimas į kandidatų sąrašus jam buvo netikėtas.

„Kažkada seniai buvo tokia kalba, kad galėčiau padėti jaunimui“, - sako V. Grubliauskas.

Jo kandidatūros įtraukimą į Laisvės partijos rinkiminę kampaniją meras vertina kaip jo darbo įvertinimą.
 

SPRENDIMAS. Vytautas Grubliauskas sako, kad nors anksčiau ir buvo kalbėta, Laisvės partijos sprendimas įtraukti jį į vidinius Klaipėdos mero rinkimus jam buvo netikėtas.

Dalyvaus rinkimuose

„Nors šiandien matome, kad septyniasdešimtmečiai yra paklausūs vadovų pozicijose, šį kartą Klaipėdos mero rinkimuose nedalyvausiu“, - šypsosi buvęs Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius.

Tačiau jis patvirtina, kad apsisprendė dalyvauti būsimuose savivaldos rinkimuose ir sieks jubiliejinės, jau dešimtosios, savo kadencijos Klaipėdos miesto taryboje.

„Tikiu, kad miestui galiu būti naudingas. Sulaukiau nemažai pasiūlymų iš įvairių politinių jėgų, tačiau nusprendžiau savęs nebesieti su jokia partija“, - konkrečiai kokiame rinkiminiame sąraše bus galima matyti jo pavardę, neatskleidžia R. Taraškevičius.

Jis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad įvertinus paskutines naujienas vis labiau tiki, kad V. Grubliauskas pakeis savo sprendimą ir dalyvaus būsimuose Klaipėdos mero rinkimuose.

„Tarp statybininkų yra populiarus posakis - “esu savo žodžio šeimininkas„. Pasakiau, kad mokyklą pastatysiu per metus, o vėliau savo žodį atsiėmiau“, - vaizdžiai Klaipėdoje vykstančius politinius procesus apibūdina R. Taraškevičius.

Galutinis sprendimas

Panašu, kad intrigą iki paskutinio momento dėl dalyvavimo Klaipėdos mero rinkimuose išlaikys ir Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Praėjusį savaitgalį nuspręsta, kad laikinai vadovavimą partijai „Laisvė ir teisingumas“ perima Artūras Paulauskas.

Pasibaigus kadencijai R. Žemaitaitis toliau nebepretendavo vadovauti partijai. Oficialiai jis tokį sprendimą motyvavo, kad daugiau dėmesio skirs būsimiems savivaldos rinkimams. Tačiau konkrečios savivaldybės neįvardijo.

Anksčiau jis buvo pranešęs, kad dalyvaus Klaipėdos mero rinkimuose. Tačiau „Vakarų ekspresui“ sakė, kad galutinis sprendimas gali būti priimtas kitą savaitę.

Nesutiko pasitraukti

Tuo tarpu Naglis Puteikis sako, kad niekas nesikeičia ir jis dalyvaus Klaipėdos mero rinkimuose.

Jis patvirtino kalbas, kad vyko pokalbiai su valstiečiais ir jų kandidate mero rinkimuose Ligita Girskiene.

„Man buvo siūloma nekelti savo kandidatūros mero rinkimuose“, - sako N. Puteikis.

Tačiau pasak N. Puteikio, derybos nutrūko, nes Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija nesutiko sudaryti bendro koalicinio sąrašo Klaipėdos miesto tarybos rinkimuose.

Pati L. Girkienė sako, kad rimtų derybų nebuvo.

„Seimo koridoriuose susitikę kalbėjome, kad galėtume sėsti prie derybų stalo, bet to neįvyko“, - sako L. Girskienė.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis panašiai baigėsi ir „valstiečių“ derybos su Lietuvos regionų partija.

Savaitgalį sprendimą dėl kandidato mero rinkimuose Klaipėdoje turėtų priimti ir Darbo partija.

Partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Elijus Vainauskas sako, kad į šią poziciją pretenduoja Giedrius Bindza. Jis praėjusiuose Seimo rinkimuose kandidatavo Danės rinkiminėje apygardoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder