NUOSTOLIAI. Kai kurie ūkininkai šiemet dėl sausros gali netekti net iki pusės derliaus. Redakcijos archyvo nuotr.

Sausra naikina ūkininkų derlių

(3)

Vakarų Lietuvos ūkininkai jau patiria stichinę sausrą. Orų prognozės lietaus nežada iki birželio vidurio, sausros ir toliau darys žalą visoje Lietuvoje.

„Situacija Klaipėdos, Kretingos bei Šilutės rajono savivaldybėse prasta. Artimiausiomis dienomis lietaus nebus, šiuo metu sausra siekia pavojingą lygį, netrukus gali pereiti ir į stichinę sausrą“, - sakė „Vakarų ekspresui“ Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyriausiasis specialistas Gytis Valaika.

Pasak pašnekovo, sausros galo nematyti. Kritulių trūks, lietus bus nebent fragmentiškas. Praėjusiais metais birželį buvo atvirkščiai, didesnę dalį Lietuvos merkė lietūs. Tada buvo blogai pajūrio verslininkams", - priminė Gytis Valaika.

Klaipėdos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Vidmantas Buivydas griebiasi už galvos: "Rimti nuostoliai. Nekoks derlius laukia.

Kiek girdėjau, grūdų supirkimo kainos krito daugiau negu 30 proc.

Kai kurie ūkininkai gali netekti net iki pusės derliaus. Šis sezonas bus nuostolingas."

Prisistatyti nepanoręs Kretingos rajono ūkininkas sakė, kad atsistatyti po tokių sausrų tampa vis sudėtingiau.

"Laukų laistyti neįmanoma, sausrai pasiekus tokį lygį tai - beprasmiška. Tai ne sodo kiemas, o dideli plotai, su purkštuvu privažiuosi, tačiau žemė nepasisavins vandens tiek, kiek reikia, jokios naudos iš to nėra. Pasėliai net nepajaus vandens. Nieko nepadarysime, turime iškęsti sausrą.

Šiuo metu ūkis laikosi ant gyvulių, tačiau ir pieno supirkimo kainos neįspūdingos. Svarstau galimybę žiemos metu ieškotis sezoninio darbo", - kalbėjo ūkininkas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder