Septyneri santuokos metai: ar krizė tikrai neišvengiama

Maždaug kas trečia santuoka kada nors išyra, o liūdnai pagarsėję septintieji metai pagal statistiką iš tikrųjų yra nepaprastai pavojingi. Tai galioja ir normalių mirtingųjų, ir garsenybių santuokoms.
 

Kaip praneša Vokietijos Federacinė statistikos tarnyba, po septynerių metų vien jų šalyje išsiskyrė 10 243 poros – gerokai daugiau nei visais kitais bendro sutuoktinių gyvenimo metais.

Vokiečių psichologas ir porų terapeutas Michaelis Thielis, išleidęs knygą apie skyrybas „Ištrūkimas iš aklavietės“, duodamas interviu bando atsakyti į klausimą, ką iš tikrųjų poroms reiškia septintieji santuokos metai.

Ar tikrai skaičių 7 galima pripažinti bloga lemiančiu mylimiesiems.

Dėl mūsų istorijos, visuomenės požiūrio ir auklėjimo susiklostė taip, kad skaičius 7 žmogaus psichikai įgavo ypatingą reikšmę. Todėl jam priskiriama viskas, kas įmanoma: ir gera, ir bloga.

Kas vyksta septintaisiais metais?

Maždaug po septynerių metų išvystame partnerį kitokį ir imame žiūrėti į jį kitaip, nei anksčiau. Mes atsikratome rožinių akinių, pro kuriuos anksčiau žvelgdavome į pasaulį.

Argi toks praregėjimas neįvyksta anksčiau?

Negalėčiau taip pasakyti. Mano patirtis rodo, kad dauguma žmonių tik po kelerių metų pradeda tikrai suvokti realų partnerį. Žinoma, jie ir patys per tą laiką smarkiai pasikeičia. Būtent tada įvyksta praregėjimas ir santuoka atsiduria pavojuje.

Kaip tai pasireiškia?

Šeimoje vykstantys procesai visada būna panašūs. Sutuoktiniai valgo prie vieno stalo tylėdami, retėja glamonės, kivirčijamasi dėl smulkmenų.

Ką sakote poroms, kurios bijo tų nelemtų septintųjų metų?

Išankstinė baimė iš tikrųjų yra problema. Pora gali savotiškai užsiprogramuoti išsipildančią pranašystę. Sutuoktiniai patiki, kad santuoka atsidūrė pavojuje ir sužlugdo santykius. Mano patarimas poroms: mokykitės vis iš naujo atrasti partnerį, sąmoningai stiprinkite ryšį.

Tai čia kalti ne nelemti 7 metai, o nelemtas nuobodulys?

Taip! Kai kurios poros tampa tokios artimos, kad suvokia savo partnerį kaip baldą. Pagal moto: man jis patinka, todėl nenoriu jo prarasti. Čia ir yra pabaigos pradžia. Ar skyrybos įvyks nelemtais penktaisiais, septintaisiais ar dešimtaisiais metais, neturi jokios reikšmės.

Išsiskyrę septintaisiais metais

Heidi Klum ir Sealas: po septynerių metų santuokos modelis ir dainininkas nuo 2012 metų sausio mėnesio vėl vaikšto skirtingais keliais.

Demi Moore ir Ashtonas Kutcheris: 2011 metų lapkritį ji padėjo tašką savo santykiuose su 15 metų jaunesniu vyru Ashtonu Kutcheriu – jai įkyrėjo jo neištikimybė.

Kate Winslet ir Samas Mendesas buvo laikomi pavyzdine stabilia sutuoktinių pora, kol jie 2010 metais netikėtai paskelbė apie savo skyrybas – nelemtais septintaisiais metais. Jiedu susituokė 2003 metais vienoje Karibų jūros saloje.

Jennifer Lopez ir Marcas Anthony: žinia apie dviejų lotynų amerikiečių žvaigždžių skyrybas nukrito tarsi iš giedro dangaus. 2004 metais Beverli Hilse abu buvo ištarę vienas kitam „taip“, 2011 metais įvyko oficialios skyrybos.

Teniso žvaigždė Borisas Beckeris su žmona Barbara išsiskyrė po septynerių bendro gyvenimo metų – 2001 metais sausio mėnesį. Prieš tai jiedu abu jau buvo be teismo susitarę dėl finansinių klausimų ir abiejų sūnų globos teisių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder