
Šiemet kormoranų nenaikins
Po ilgos pertraukos Juodkrantėje įsikūrusi kormoranų kolonija gali ramiai perinti kiaušinius ir laukti kolonijos pagausėjimo.
Aplinkos ministerija, paskaičiavusi, kad pernai Juodkrantėje perinčių kormoranų porų buvo beveik 200 mažiau nei užpernai, nutarė šiuos paukščius palikti ramybėje.
Paskutinių stebėjimų duomenimis, Juodkrantės didžiųjų kormoranų kolonija nebesiplečia ir neužima naujų plotų sengirėje.
Kaip „Vakarų ekspresui“ teigė Aplinkos ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Tautmilė Merkevičiūtė, kormoranų populiacijos reguliavimo veiksmus reglamentuoja Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašas, perkeliantis ir Europos Sąjungos direktyvą dėl laukinių paukščių apsaugos.
Ši direktyva reikalauja saugoti visus laukinius paukščius, draudžia paukščių naikinimo veiksmus, bet esant reikalui leidžia reguliuoti gausą, nustato atsargaus elgesio taisykles.
„Kormoranų populiacija Lietuvoje per du dešimtmečius augo, tačiau šiuo metu jų populiacijos dydis stabilizavosi. Paskutinių stebėjimų duomenimis, Juodkrantės didžiųjų kormoranų kolonija nebesiplečia ir neužima naujų plotų sengirėje.
2024 metais Juodkrantėje galėjo perėti apie 3,3 tūkst. didžiųjų kormoranų porų, t. y. 200 porų mažiau negu 2023 metais. Dėl šios priežasties šiemet nuspręsta Juodkrantėje nenaudoti kiaušinių šaldymo metodo naudojant garsines baidymo priemones“, - sprendimą komentuoja ministerijos atstovė.
Anot jos, reikėtų atkreipti dėmesį, kad šaldant kiaušinius yra naudojamos garsinės baidymo priemonės ir išbaidyti kormoranai persikelia į kitas teritorijas. Todėl ne visais atvejais verta tokiu būdu reguliuoti kormoranų gausą, nes kolonijos skaidomos ir didėja jų užimamas plotas. Baidant didžiuosius kormoranus išbaidomi ir kiti paukščiai, t. y. žūsta ir saugomų bei retų rūšių paukščių dėtys.
Rašyti komentarą