6 naudingiausi sodo draugų augalai, kurie pakeičia pesticidus

Taigi, kokius augalus turėtumėte sodinti savo sode, kad jie taptų geru pakaitalu įvairiems pesticidams.

Šiuolaikiniame ekologiškai sąmoningame pasaulyje sodininkai ir ūkininkai ieško įvairių būdų, kaip apsaugoti savo augalus ir padidinti sodo produktyvumą. Vienas iš tokių būdų - augalai palydovai ir jų sodinimas. Ši ilgametė sodininkystės praktika turi daugybę privalumų, dėl kurių ji yra geresnis pasirinkimas nei pasikliauti cheminiais pesticidais.

Serenčiai

Serenčiai žinomi dėl savo gebėjimo atsispirti nematodams, ypač šakniniams nematodams, kurie gali pažeisti daugelio daržovių šaknis. Jie taip pat gali atbaidyti baltasparnius, kurie yra dažni pomidorų ir kitų daržovių kenkėjai.

Kosmėja

Pritraukia plėšriuosius vabzdžius, pavyzdžiui, tinkliukes ir murkes, kurie minta amarais.

Našlaitės

Savo tvirtais lapais kartais gali atbaidyti sraiges ir šliužus. Jos pritraukia naudingų vabzdžių, kurie padeda kontroliuoti įvairius sodo kenkėjus.

Gvazdikėliai

Šis augalas dėl stipraus kvapo gali atbaidyti amarus. Gvazdikėlių kvapas taip pat gali atbaidyti sraiges ir šliužus.

Zinija arba gvaizdūnė

Šis augalas veikia kaip spąstai japoniniams vabalams (gegužraibėms arba blakėgraužiams), „atitraukdamas" juos nuo kitų augalų.

Agurklė (agurkų žolė)

Gali atbaidyti kopūstinius straubliukus, kurie yra dažni kopūstų, brokolių ir kitų kopūstų kenkėjai. Jo aromatas suklaidina šiuos kenkėjus, todėl sumažėja užsikrėtimo tikimybė.

Draugiškų augalų sodinimas - tai ne tik magiška tradicija, bet ir galinga bei tvari jūsų sodo sveikatos ir žydėjimo strategija. Rinkdamiesi gėles, o ne pesticidus, skatinate žydinčią ekosistemą, kuri palaiko apdulkintojus, atbaido kenkėjus, gerina dirvožemio sveikatą ir skatina biologinę įvairovę.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder