
Agrastai ir serbentai derlių duos 30 metų: paprastas triukas, apie kurį žino nedaugelis
Kiekvienas savo darže turi agrastų ir serbentų krūmų, nes šios uogos labai skanios ir naudingos. Tačiau ne visiems pavyksta pratęsti uogakrūmių gyvenimą bent 10 metų. Tačiau patyrę sodininkai pasidalijo paslaptimi, kaip pasiekti, kad serbentai ir agrastai derėtų kelis dešimtmečius.
Kaip tinkamai pasodinti serbentų ir agrastų krūmus, kad jie neštų vaisius iki 30 metų
Kalbama apie tinkamą šių uogakrūmių sodinimo gylį. Jei krūmai bus pasodinti nedideliame gylyje, kaip teigia sodininkai, jie daug greičiau pasens. Keletą centimetrų į žemę panardintas sodinukas nesuformuos naujų ūglių, todėl krūmas greitai pasens ir neduos derliaus.
Visa esmė ta, kad serbentuose ir agrastuose nauji ūgliai auga ne iš šaknų, o iš apatinių senų kamienų dalių. Ir jie gali augti tik tada, kai dalis kamieno yra žemėje.
Kad serbentų ir agrastų krūmai duotų vaisių kelis dešimtmečius, tereikia sodinuką pasodinti 10 cm giliau nei šaknies kaklelis. Taip išaugs nauji ūgliai, krūmas atjaunės ir trisdešimt metų duos nuolat didelį derlių.
Tačiau jei krūmas anksčiau buvo pasodintas netinkamame gylyje, problemą galima lengvai išspręsti. Ir nereikės rūpintis augalo persodinimu. Reikia tiesiog supilti žemes į krūmo centrą, kad aplink jį susidarytų nedidelė krūvelė.
Ne tik agrastai ir serbentai turi būti sodinami į duobutę, toks sodinimo būdas būtinas ir citrinvyčiams, vynuogėms bei rožėms. Tiesa, šie augalai jautrūs šalčiui, žiemą antžeminė dalis gali nušalti. Tačiau žemėje likusios stiebų dalys pavasarį išleis naujus ūglius.
Tačiau reikėtų žinoti, kad ne visus augalus reikia giliai įkasti į žemę. Tai vaismedžiai, pavyzdžiui, obelys, kriaušės, slyvos, abrikosai, avietės, gervuogės, sausmedžiai, gudobelės ir alyvos.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą