Braškių maitinimas jodu: apsaugo nuo kenkėjų ir didina derlių

(1)

Braškių maitinimas jodu turi daug naudingų pasekmių. Pirma, paprastas vaistinis jodas dezinfekuoja bakterinę infekciją, stiprina imuninę sistemą, kovoja su pilkuoju puviniu, saugo nuo kenkėjų. Ekspertų teigimu, jodas veikia uogų medžiagų apykaitos procesus, yra puikus augimo aktyvatorius, didina uogų derlių.

Maitinti jodu ir jo pagalba kovoti su kenkėjais bei ligomis galima kelis kartus per augalo vegetaciją, nes jodas yra visiškai saugus vaistas ir pašaras.

Pirmasis pavasarinis braškių maitinimas jodu atliekamas iš karto nupjovus senus lapus - 15 lašų jodo ištirpinama 10 litrų vandens, išmaišoma ir gauta priemone laistomos braškės. Iš viso atliekami trys tokie tręšimai 10 dienų intervalu. Tokia procedūra sustiprina augalus ir apsaugo juos nuo pilkojo puvinio.

Jodas kovoje su straubliukai

Tarp braškių priešų yra ir toks vabzdys kaip pleištinis vabalas. Vabalai įsikuria augalo pumpuruose ir gali visiškai sunaikinti visą derlių. Kad neprarastumėte derliaus, braškes prieš žydėjimą reikėtų apdoroti puse arbatinio šaukštelio jodo tirpalu dešimtyje litrų vandens.

Jodas nuo pilkojo puvinio ant braškių

Antiseptikas naudojamas kovai su pilkuoju puviniu ir raudonomis dėmėmis ant braškių lapų.

Braškių apdorojimas jodu atliekamas purškiant arba laistant. Pusė arbatinio šaukštelio 10 % jodo ištirpinama litre pieno ir 10 litrų vandens, kaip lipnumą reguliuojančios medžiagos įdedamas vienas arbatinis šaukštelis skysto muilo.

Braškes nuo pilkojo puvinio jodo tirpalu purkškite tris kartus per sezoną - pasirodžius pirmiesiems lapams, prieš žydėjimą ir rudenį.

Braškių tręšimas jodu

Jodas, kaip trąša, teigiamai veikia braškių augimą, žydėjimą ir didelio kiekio kokybiškų kiaušinėlių susidarymą.

Tręšimui reikia 10 lašų jodo, 100 g pelenų ir 10 litrų vandens.

Norint paruošti pašarą, reikia užvirinti šiek tiek vandens, užpilti jį ant pelenų, duoti 5-7 minutes pritraukti, įpilti likusio vandens. Po to į šį tirpalą įpilkite jodo tinktūros.

Gautu tirpalu laistykite braškių krūmus po 400-700 ml vienam krūmui. Prieš tręšimą žemę po krūmais reikia gerai nupilti paprastu vandeniu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder