Bulvės bus didelės ir krakmolingos, o trąšų reikės tik 6 gramų - svarbu nepersistengti

Norint sulaukti gausaus derliaus, ją reikia kruopščiai prižiūrėti ir tinkamai tręšti.

Viena svarbiausių bulvių tręšimo medžiagų yra azotas. Jis atlieka pagrindinį vaidmenį šios kultūros vystymuisi. Azoto trąšų dėka galima paskatinti bulvienojų augimą, padidinti lapų skaičių ir sudaryti geriausias sąlygas formuotis dideliems gumbams. Tačiau reikia nepamiršti pusiausvyros. Juk azoto trąšų perteklius gali sukelti kardinaliai priešingas pasekmes.

Kuo maitinti bulves, kad jos būtų didelės ir krakmolingos

Galima išskirti keletą azoto pagrindu pagamintų trąšų, tinkamų bulvėms maitinti. Pirmuoju ir pačiu natūraliausiu laikomas paprastas kompostas. Jame yra nemažai azoto ir kitų maistinių medžiagų, kurios, patekusios į dirvą, užtikrina bulvių augimą visą sezoną.

Azoto gausu ir galvijų mėšle, vištų mėšle ir kt. Juose taip pat yra kalio ir fosforo.

Kai kurios žaliosios trąšos laikomos geru azoto šaltiniu, ypač sideratai, pavyzdžiui, lubinai. Patekę į dirvožemį, jie pradeda skaidytis ir praturtina jį azotu.

Kiek azoto galima duoti tręšiant - svarbu tikslumas

Auginant bulves labai svarbu laikytis tikslios azoto trąšų dozės. Specialistai teigia, kad 1 kvadratiniam metrui galima išberti ne daugiau kaip 6 g šios medžiagos. Jei ji bus viršyta, tai turės neigiamų pasekmių.

Faktas tas, kad azotas turi savybę kaupti krakmolą bulvių gumbuose. Tokios bulvės tampa skanesnės ir mažiau išraiškingo skonio. Azotas taip pat skatina bulvienojų augimą, o kai jo per daug, jis kenkia vaisių formavimuisi, todėl derlius būna deformuotas arba mažas.

Jei rekomenduojama trąšų dozė nuolat viršijama, dirvožemis nualinamas, todėl ateityje mažėja jo derlingumas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder