svogūnai

Kokių daržovių negalima sodinti šalia svogūnų: jie kovos dėl maistinių medžiagų

Svogūnai gali platinti kitiems augalams kenksmingus kenkėjus. Skirdami vietos daržovėms ir vaisiams sodinti, turite iš anksto žinoti sodinimo derinius, kad gautumėte sėkmingą derlių ir jų nepažeistumėte.

Norėdami rudenį užauginti gausų daržovių derlių, turite žinoti, kurių daržovių negalima sodinti šalia svogūnų. „U-news" dalijasi tam tikromis paslaptimis.

Kokių augalų negalima sodinti šalia svogūnų

Pupelės (šparaginės ir nykštukinės), žirniai ir kiti ankštiniai augalai - svogūnai gali sunaikinti tam tikras šių augalų šaknims naudingas bakterijas, o tai gali labai sulėtinti jų augimą.

Tačiau šie ankštiniai augalai dirvožemyje fiksuoja azotą, o svogūnai šią medžiagą labai mėgsta, todėl juos galima sodinti iš karto, kai tik šie augalai bus nuimti.

Šparagai - nuolatinė konkurencija su svogūnais dėl tų pačių maisto medžiagų. Todėl, jei bus palikti vieni, vienas arba abu augalai nustos augti.

Šalavijas - šis aromatingas augalas į dirvą išskiria labai daug azoto, o tai gali būti pražūtinga svogūnams, nors jie jį mėgsta.

Kiti svogūninių šeimos augalai, tokie kaip česnakai, porai, laiškiniai česnakai, žalieji svogūnai - jie gali pritraukti daug kenkėjų, todėl geriausia juos auginti atokiau.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder