Mėnulio sėjos kalendorius 2024 m. liepos mėn. Geriausios dienos dirbti sode

Karščiausias metų mėnuo liepa yra gana darbingas sodininkams. Dauguma pasėlių šiuo laikotarpiu jau būna pasodinti, tačiau dar nevėlu apsėti tuščias lysves. Sąrašas to, ką galima sodinti liepą, yra gana didelis. Tai žalumynai ir įvairios salotos, pupelės, burokėliai, įvairių rūšių kopūstai.

Šį mėnesį pagrindinis rūpestis yra augalų priežiūra - ravėjimas, laistymas, tręšimas, medžių ir krūmų genėjimas. Ankstyvieji liepos mėnesio pasėliai jau pradeda duoti vaisius. Apskritai, augintojai turi daug rūpesčių, o sumaniai planuoti darbus padės 2024 m. liepos mėnesio Mėnulio sėjos kalendorius. 

Mėnulio sėjos kalendorius 2024 m. liepos mėn.

Liepos 1-4 d. - palankios dienos sėti šakniavaisius, melionus ir bulves šiltnamyje, taip pat salotas, salierus, špinatus atvirame grunte. Vėlyvųjų gėlių sodinimas, uogų ir vaisių skynimas, vynuogių garinimas. Nerekomenduojama pikuoti, persodinti augalus ir purenti dirvą.

Liepos 5-7 d. - jaunaties dienos. Augalai tampa pažeidžiami, todėl pagal Mėnulio sėjos kalendorių nerekomenduojama jų trikdyti.

Liepos 9-11 d. - geros dienos jaunoms bulvėms, svogūnams, morkoms, žalumynams, ridikėliams, žirniams nuimti. Surinktos daržovės ilgai išsilaikys ir gerai išlaikys savo skonį. Sėkminga bus piktžolių ir kenkėjų kontrolė. Galite balinti ir genėti medžius, tręšti organinėmis trąšomis, atlikti genėjimą ir skiepijimą, tačiau nerekomenduojama naudoti mineralinių trąšų ir nuodingų cheminių medžiagų.

Liepos 12-13 d. - galima sodinti kabančius ir vijoklinius augalus - žirnius, vynuoges, vijoklines rožes. Kitiems augalams sodinti ši diena nėra tinkama. Leidžiama genėti, persodinti ir gausiai laistyti, tačiau negalima mirkyti sėklų ir apkaupti bulvių.

Liepos 14-15 d. - geros dienos kovai su miltlige, amarais, šliužais, kolorado bulvių vabalu, antraknoze, augalų rūdimis. Rinkite valgomuosius ir sandėliuojamus pasėlius, genėkite krūmus ir braškių ūsus. 14 d. galite sodinti prieskonines žoleles. Nerekomenduojama prispausti, skiepyti, persodinti ir dalyti augalų šaknų.

Liepos 16-19 d. labai derlingos dienos. Visos pasodintos daržovės ir gėlės įsišaknys ir turės stiprų imunitetą. Galite tręšti bet kokiomis trąšomis ir insekticidais, apdoroti sodą nuo kenkėjų, laistyti ir mulčiuoti lysves, genėti veją ir gyvatvores. Leidžiama skinti vaisius ir antžemines daržoves, tačiau negalima kasti bulvių, morkų ir burokėlių.

Liepos 20-22 d. - Mėnulio pilnaties dienos. Sėjos kalendorius nerekomenduoja dirbti su augalais.

Liepos 23-25 d. - nelabai produktyvios sėjai, bet sėkmingos derliui nuimti. Galima pradėti nuimti grūdinių kultūrų - kviečių, avižų, kukurūzų, saulėgrąžų - derlių. Kova su ligomis, vabzdžiais ir graužikais rajone vyks sėkmingai. Nerekomenduojama gausiai laistyti augalų ir tręšti organinėmis trąšomis.

Liepos 26-27 d. - sėkite tik greitai bręstančius augalus - salotas, prieskonines žoleles, žaliuosius svogūnus, prieskonius. Nerekomenduojama augalų pjauti, persodinti, pažeisti šaknų ir stiebų. Visiems sužalojimams užgyti prireiks daug laiko. Galite rinkti sėklas, svogūnėlius ir kitą sodinamąją medžiagą.

Liepos 28-31 d. - žalumynų, ridikėlių, šiltnamio daržovių, žiemkenčių, sideratų sėja. Bulvių ir kitų šakniavaisių kasimas, vaisių, uogų ir riešutų skynimas. Gerai seksis naikinti piktžoles. Nerekomenduojama persodinti gėlių, gausiai laistyti augalų ir kasti dirvą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder