
Praskiedžiame 1:10 ir purškiame krūmus: šliužai bijo derliaus kaip ugnies – veiksmingiau nei mulčias
(2)Vienas iš paprasčiausių ir veiksmingiausių būdų – naudoti tirpalus, kurių pagrindas yra aštrus pipiras arba garstyčios. Šliužai negali pakęsti aštraus šių medžiagų kvapo ir skonio, todėl jos puikiai veikia kaip atbaidymo priemonės.
Pipirų tirpalą paruošti labai paprasta: paimkite 50 gramų džiovintų arba 100 gramų šviežių aitriųjų pipirų ir užpilkite litru verdančio vandens. Palikite parą, tada koncentratą praskiesti vandeniu santykiu 1:10. Gautu tirpalu apipurkškite augalus, kad atbaidytumėte šliužus.
Vietoj pipirų galima naudoti garstyčias. Tam ištirpinkite 2 šaukštus sausų garstyčių miltelių 250 ml šalto vandens ir palikite 4 valandas. Tada praskieskite tirpalą iki 5 litrų. Garstyčių tirpalas veikia taip pat veiksmingai kaip ir pipirų.
Be to, šie tirpalai ne tik atbaido kenkėjus, bet ir stimuliuoja augalų augimą, padaro juos atsparesnius ligoms.
Kad tirpalai geriau laikytųsi ant glotnių kopūstų lapų ir kitų panašių augalų, į juos įpilkite šiek tiek pagalbinės medžiagos.
Tai gali būti įprastas skystas buitinis muilas, kalio žaliasis muilas arba specialus preparatas iš sodo prekių parduotuvės. Pakanka į 10 litrų tirpalo įpilti 100 ml pagalbinės medžiagos.
Jei iki kopūstų derliaus dar liko daugiau nei mėnuo, atbaidymo efektą galima sustiprinti į tirpalą įlašinus šiek tiek beržų deguto arba deguto muilo. Prieš įlašinant degutą, jį reikia ištirpinti nedideliame kiekyje karšto vandens.
Kad šliužai negalėtų pasiekti jūsų augalų, galima sukurti fizines kliūtis. Apibarstykite lysves arba atskirus augalus ne mažiau kaip 10 cm pločio juostomis. Kaip medžiagą naudokite pušų spyglius, susmulkintas kiaušinių lukštus, ryžių arba avižų lukštus. Šios medžiagos ne tik sukuria fizinę kliūtį, bet ir apsunkina šliužų judėjimą, nes jiems sunku ropinėti po nelygų paviršių.
Rašyti komentarą