Rekordinis derlius ir didelės uogos: kaip ir kada laistyti vyšnias

Reguliariai laistykite vyšnias ir būsite maloniai nustebinti derliumi.

Vyšnios yra labai atsparios sausrai, tačiau tai nereiškia, kad jų visai nereikia laistyti. Uogose yra apie 80 % vandens. Ir taip skystis tiesiogiai veikia vaisių dydį ir derlių. Sodininkams naudinga žinoti, kaip tinkamai laistyti vyšnias, kad šakos tiesiog lūžtų nuo uogų.

Kaip dažnai laistyti vyšnias vasarą

Universalaus atsakymo į klausimą, kaip dažnai laistyti vyšnias, nėra. Viskas priklauso nuo oro sąlygų ir jūsų regiono. Jei orai lietingi (bent 3 dideli lietūs per mėnesį), laistymą galima nutraukti. Drėgmės perteklius vyšnioms kenkia - šaknys pūva, o uogos tampa vandeningos.

Jei numatoma, kad mėnuo bus sausas ir be didelių liūčių, medelius reikėtų „laistyti" kartą per 2-3 savaites. Kaip dažnai laistyti vyšnias, priklauso ir nuo regiono. Sausringuose regionuose laistymą reikėtų suintensyvinti, o drėgnuose - sumažinti iki 1 karto per mėnesį.

Kaip tinkamai laistyti vyšnias ir trešnes

Vyšnioms ir trešnėms rekomenduojama organizuoti lašelinį laistymą, jei įmanoma. Jis bus efektyviausias. Jei tai neįmanoma, pakanka tiesiog palaistyti kiekvieną sodinuką po šaknimis.

Vienam medeliui laistyti reikia nuo 15 litrų vandens jauniems medeliams iki 20 litrų vyresnėms nei 20 metų vyšnioms. Esant karštam orui, sodas laistomas ryte arba vakare, bet ne dieną.

Vaismedžių derėjimo laikotarpiu laistymą galima derinti su tręšimu. Tam 10 litrų vandens sumaišykite su 1 puodeliu pelenų arba 500 g karvių mėšlo. Tada šį užpilą sumaišykite su švariu vandeniu santykiu 1:10. Laistykite vyšnias ir kitus vaismedžius šia trąša, ir derlius gerokai padidės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder