Šie augalai nesugyvens su pomidorais: ko nesodinti šalia vienas kito

(1)

Pomidorai naudojami daugeliui patiekalų gaminti. Todėl ši daržovė yra kiekviename darže. Norėdami padidinti pomidorų derlių ir atbaidyti kenkėjus, galite naudoti ne tik trąšas, bet ir šalia jų sodinti augalus palydovus. Tačiau jei pasirinksite netinkamus „kaimynus", jie iš dirvos atims maistines medžiagas ir į lysves su pomidorais pritrauks kenkėjų.

Ką auginti su pomidorais

Pomidorai yra viena lengviausiai auginamų daržovių, tačiau apsaugoti juos nuo kenkėjų gali būti iššūkis. Amarai, baltasparniai ir kiti kenkėjai mėgsta maitintis pomidorų krūmuose, todėl jie netenka gyvybingumo.

Pomidorų sodinimas kartu su kai kuriais augalais padės apsaugoti juos nuo kenkėjų.

Šalia pomidorų pasodinę mėtų, česnakų ar svogūnų atbaidysite baltasparnes kandis, skruzdes, graužikus ir amarus. Bazilikas atbaidys muses ir raguočius bei pagerins pomidorų skonį. Kita vertus, petražolės ir čiobreliai į pomidorų lysves pritrauks naudingų vabzdžių, rašo „Homes and gardens".

Cukinijos yra geri pomidorų palydovai. Šiems augalams reikia panašių sąlygų. Be to, išsikerojusi cukinijų forma ir dideli lapai sukuria gerą žemės dangą, mažinančią vandens praradimą iš dirvos.

Salotas galima sodinti tarp pomidorų eilių, kad jos sudarytų žemės dangą, sulaikytų drėgmę dirvoje ir sumažintų piktžolių kiekį.

Ko nesodinti šalia pomidorų

Be daugybės naudingų pomidorų augalų palydovų, yra ir keletas „priešų", kurių nereikėtų sodinti šalia pomidorų.

Kryžmažiedžiai augalai (įskaitant baltagūžius kopūstus, žiedinius kopūstus, brokolius ir briuselinius kopūstus) - stabdo pomidorų augimą.

Bulvės ir baklažanai, kaip ir pomidorai, taip pat priklauso nakvišinių šeimos augalams, todėl jie konkuruos dėl tų pačių maistinių medžiagų ir bus jautrūs toms pačioms ligoms.

Kukurūzai - traukia tuos pačius kenkėjus kaip ir pomidorai.

Pankoliai - prasti daugelio daržovių palydovai ir slopina pomidorų augimą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder