Stano skatina keisti požiūrį į privalomus mokesčius: paviešino, kokią sumą padengė valstybė už kraujo vėžio gydymą

(1)

Atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano parodė, kiek kainavo jo gydymas kovojant su klastingu kraujo vėžiu. Didžiąją dalį išlaidų dengė valstybė, tad Stano skatina kiekvieną susimąstyti bei pakeisti požiūrį į privalomus mokesčius.

Savo asmeninę istoriją atlikėjas paviešino socialinėje erdvėje, įrašu sutiko pasidalinti ir su Delfi.

„Maksimaliai konkretus paaiškinimas, kur keliauja mokesčiai.

Čia dalinuosi savo sveikatos reikalais 2018 metais.

Atsidariau ligonių kasų tinklapį, norėdamas pasitikrinti, ar draustas ir t.t. Dėl įdomumo pažiūrėjau, kiek kainavo mano gydymas nuo kraujo vėžio 2018 metais. Kainavo neblogai – 17459 eurus. Jei pačiam būtų reikėję sumokėti tais metais, būtų visai ne kas. O ir euras dabartinis nelygus tam eurui. Pažiūrėkit, kokios procedūdrų kainos ir įsivaizduokit, kad tai reikėtų mokėti pačiam.

Aišku, dalis matančių tokius skaičius galvoja: „kodėl aš turėjau už tą Stano sumokėti?“. Ir jie teisūs. Už mano gydymą sumokėjo valstybė, o tai reiškia – jūs visi sumokėjot. Aš net paskaičiavau – kiekvienas iš jūsų (mokančių mokesčius) susimetėt po 1 centą mano gydymui. Ačiū.

2018 metais PSD savarankiškai dirbantiems buvo 37 eurai. Man reikėtų 41 metus mokėti PSD, kad padengčiau savo gydymo kaštus. Kai susirgau, man buvo 36 metai.

Limfoma puikiai pasiduoda gydymui. 6 chemijos kursai ir paleido. Kietųjų navikų, kitų kraujo vėžio formų gydymas gali kainuoti daugiau. Ir dešimtis kartų daugiau.

Jūs manote, jums taip nenutiks? Aš garantuoju, kad nutiks. Ne jums, tai jūsų artimajam. Onkologija tiesiogiai ar netiesiogiai paliečia kiekvieną Lietuvos gyventoją.

Tai sveikatos visiems. Ir sveiko požiūrio į mokesčius. Ne visi ir ne visur „vagys“, – rašė Stano.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder