MAŽAI. Iš viso Klaipėdos mieste yra 55 seniūnaitijos, tačiau šiuo metu seniūnaičius turi tik 33. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Startuoja seniūnaičių rinkimai: ne visi nori tęsti šią veiklą

Klaipėdoje renkami nauji seniūnaičiai. Kandidatus į šias pareigas galima teikti iki birželio 30-osios. Miesto valdžia tikisi, kad naujuose rinkimuose aktyvumas bus didesnis, mat ankstesnėje kadencijoje seniūnaičius turėjo ne visos seniūnaitijos. Tačiau kai kurie jau kadenciją baigiantys ir nebežadantys kandidatuoti seniūnaičiai rėžia tiesiai šviesiai: „Kol Savivaldybės požiūris į seniūnaičius nepasikeis, nieko gero nebus.“

Atsitiktine tvarka pasiteiravome kai kurių kadenciją baigiančių uostamiesčio seniūnaičių, ar žada vėl kandidatuoti. Vieni kalbintieji teigė tikrai nebedarysiantys tokios klaidos, kiti, ypač tie, kurie šias pareigas eina jau ne vieną kadenciją, žadėjo darbus tęsti ir toliau. Tiek vieni, tiek kiti sutarė dėl vieno - turėtų kardinaliai keistis apmokėjimo sistema.

„Mano asmenine nuomone, kol kas Savivaldybės ir seniūnaičių bendradarbiavimas iš viso nevyksta. Dažnai susidaro įspūdis, kad seniūnaičiai tiesiog ignoruojami. Biurokratija, ilgi terminai belaukiant, kol į tavo raštą bus atsakyta“, - kodėl daugiau nenorėtų kandidatuoti, paaiškino Baltijos seniūnaitė Raimonda Kivilienė.

Kiti daugiau šių pareigų nenorintys užimti klaipėdiečiai vardijo ir kitas problemas. Esą daugelis gyventojų pervertina seniūnaičių galias ir užverčia juos neadekvačiais reikalavimais.

„Juk daugelis seniūnaičių yra dirbantys žmonės. Kai darbo metu nuolat skambinėja kuo nors nepatenkinti gyventojai, nėra labai malonu. Pavyzdžiui, skambina ir piktinasi, kad kaimynai triukšmauja, arba prašo išsiaiškinti, kodėl važiuodamas autobusu mato pakelėje suverstas žemes...“ - pasakojo šias pareigas vieną kadenciją išbandžiusi seniūnaitė, nenorėjusi viešinti savo pavardės.

Kad ne visi gyventojai supranta seniūnaičio veiklos specifiką, pritarė ir jau ne vieną kadenciją dirbantis Bomelio Vitės seniūnaitis Tomas Meškinis.

"Žmonės yra pikti ant valdžios. Dažnai galvoja, kad ir seniūnaitis yra valdžia, ir mus užsipuola nepagrįstai, apkalba. Matyt, daugelis dėl to ir nenori kandidatuoti į šias pareigas.

Bet aš planuoju vėl dalyvauti. Gyventojai nepaleidžia, darbų laukia milijonai. Mūsų seniūnaitijoje gyventojai normalūs, turiu puikią komandą", - pasakojo T. Meškinis.

Jis svarstė, kad visų pirma turėtų keistis seniūnaičių veiklos apmokėjimo sistema. Esą būtų kur kas geriau, kad būtų valandinis atlygis, bet seniūnaičiai turėtų atsiskaityti už savo veiklą.

Seniūnaičiai renkami 4 metų kadencijai ir dirba visuomeniniais pagrindais. Jie gali gauti išmoką su seniūnaičio veikla susijusioms išlaidoms apmokėti (iki 70 Eur per mėnesį).

Jau ne vieną kadenciją Brožynų g. seniūnaitės pareigas einanti Irena Gailiutė pasakojo, kad tokios sumos tikrai nepakanka.

„Vien popierius kiek kainuoja, dar kiek reikia išleisti už automobilių stovėjimą, kai atvažiuoji tvarkyti reikalų. Pavyzdžiui, aš telefono ir interneto išlaidas apmoku iš savo kišenės“, - pasakojo T. Gailiutė ir sakė dar tiksliai nežinanti, ar dar kartą kandidatuos.

„Visas viltis dedu į naują valdžią. Gal dabar kas nors pasikeis, nes, neslėpsiu, tekdavo dažnai nusivilti. Pavyzdžiui, kai kurie mūsų dar 2016 metais rašyti projektai tebeguli taip ir nepajudinti“, - pasakojo seniūnaitė.

Iš viso Klaipėdos mieste yra 55 seniūnaitijos, tačiau šiuo metu seniūnaičius turi tik 33.

Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus pabrėžia, kad labai svarbu, jog kiekviena bendruomenė turėtų aktyvų ir iniciatyvų seniūnaitį.

„Tai pirminė ir labai svarbi grandis, kuri geriausiai žino visas gyventojų problemas savo atstovaujamame rajone. Labai tikiuosi, kad gyventojai bus aktyvūs teikdami kandidatūras, rinkdami seniūnaičius, o išrinktieji seniūnaičiai bus aktyvūs kasdienėje veikloje. Siekiame glaudaus ryšio su kiekvienu gyvenamuoju rajonu, su kiekviena gatve, mums svarbu, kad Savivaldybės sprendimai būtų iš tikrųjų palankūs gyventojams, kad būtų sprendžiamos ilgalaikės gyventojų problemos“, - sako meras A. Vaitkus.

Kandidatu į seniūnaičius gali būti siūlomi pilnamečiai gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jų kandidatūra siūloma.

Balsavimas už pasiūlytus kandidatus vyks nuo liepos 25 d. iki rugpjūčio 11 d.

Jei seniūnaičiai bus išrinkti ne visose seniūnaitijose, į laisvas likusias vietas bus organizuojami pakartotiniai rinkimai.

Šiuo metu dirbančių seniūnaičių kadencija tęsis, kol bus išrinkti naujos kadencijos seniūnaičiai. Naujai išrinktų seniūnaičių sąrašo paskelbimas planuojamas rugpjūčio 31 d.

Žmonės yra pikti ant valdžios. Dažnai galvoja, kad ir seniūnaitis yra valdžia, ir mus užsipuola nepagrįstai, apkalba.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder