Studijos Klaipėdoje įkvėpė ir meilę miestui

Klaipėdoje studijuoja daugiau kaip 1 300  studentų iš 75 užsienio šalių.  Daugiausia užsienio studentų renkasi skirtingas bakalauro, magistro, doktorantūros studijų programas  LCC Tarptautiniame universitete, Klaipėdos universitete, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje.

Studijų metu  atlikę praktiką ar sėkmingai įsidarbinę dažnai jaunuoliai ir savo ateitį nori susieti su Klaipėda.

Kuo Klaipėda traukia užsienio studentus, su kokiais iššūkiais jie susiduria tik atvykę ir kas padeda įveikti adaptacinius sunkumus pasidalijo du užsieniečiai studentai, pasirinkę studijas Klaipėdos universitete.

Į Klaipėdą pakvietė draugė

Netoli Venecijos gimęs ir užaugęs 27-erių italas Paolas Salvadoras nuo mažens gyvenimą siejo su futbolu, tačiau studijų pasirinkimą nulėmė meilė gamtai.

Italijoje įgijęs gamtos magistro laipsnį, prieš metus vyras gana spontaniškai pasirinko ekologijos ir aplinkotyros doktorantūros studijas Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute.

„Iš tiesų kalta draugė, - šypteli pašnekovas. - Sutikau ją ornitologų konferencijoje Italijoje. Ji jau studijavo Klaipėdoje ir man pasakė, kad Klaipėdos universitete yra galimybė įgyti daktaro laipsnį.

Nusprendžiau kreiptis ir mano paraiška buvo priimta. Per daug negalvojau ir mano gyvenimas pasikeitė per vieną savaitę“, - pasakojo Paolas.

Didžiausias iššūkis - kalba ir šaltis

Atvykus į Klaipėdą italui didžiausias iššūkis buvo naujos kalbos. „Teko vienu metu mokytis ir anglų, ir lietuvių. Kitas išbandymas buvo oras - sniegas ir saulės trūkumas“, - prisiminė adaptacinius sunkumus pašnekovas.

Kaip ir daugelis kitų užsieniečių, P. Salvadoras pagalbos susitvarkyti biurokratinius šalies pakeitimo formalumus kreipėsi į „International House Klaipėda“ .

„Ši įstaiga man man padėjo ne tik gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, bet ir pasiūlė nuostabias galimybes pažinti miestą. Ypač man  patiko "International House Klaipėda" surengtas orientacinis žaidimas „Decode Klaipeda“, - sakė pašnekovas.

Metus laiko uostamiestyje veikiantis kompleksines paslaugas užsieniečiams teikiantis centras „International House Klaipėda “  organizuoja įvairias veiklas, suteikiančias galimybę Klaipėdoje gyvenantiems užsienio specialistams ir studentams pažinti miestą,  burtis į platesnę užsieniečių bendruomenę.

„ Centre vyksta  informaciniai seminarai įvairiomis aktualiomis temomis, kuriuos rengiame kartu su partneriais. Taip pat organizuojame  renginius bei atraktyvius, praktinius turus po Klaipėdą, kurių metu užsieniečiai geriau pažįsta mūsų kultūrą, tradicijas, ekonomiką“, - sakė „International House Klaipėda “ direktorė Viktorija Paldauskė.

 

Vertina Klaipėdos gamtą

Klaipėda, Paolui Salvadorui atrodo mažas, bet labai gražus pajūrio miestas.

„Dievinu, kad įsėdęs į autobusą per 5 minutes galiu atsidurti paplūdimyje. Klaipėdoje gražių lankytinų vietų senamiestyje, o taip pat ir nuostabi gamta. Man patinka miesto parkai, nedideli tvenkiniai, miško takai, kuriais galima pasivaikščioti ir važinėtis dviračiais.

Vienintelis trūkumas, kad uostamiestis yra toli nuo Kauno ir Vilniaus ir susisiekimas nėra geras.

Na ir žmonės man iš pradžių pasirodė šiek tiek šalti, bet supratau, kad tai yra normalu ir iš tiesų lietuviai labai mandagūs ir malonūs žmonės“, - dalijosi savo įspūdžiais Paolas.

Klaipėdos universiteto doktorantas tikisi, kad ornitologija taps stabilia jo profesija.

„Svajoju dirbti Loro parke Tenerifėje,  aplankyti Australiją, o jei pasitaikys gera galimybė pasilikti Klaipėdoje, kodėl gi ne“, - ateities perspektyvas svarstė italas.

Kelią į Europą blokavo pandemija

Indija patenka į penketuką šalių, kurios gyventojai dažniausiai kriepiasi į „International House Klaipėda“ centrą.

Iš Indijos iš Klaipėdą 2021 m. gruodį studijuoti atvyko ir Fatima Uz Zama.

„Ketinau studijuoti vadybos bakalaurą Lenkijoje, kur jau studijavo ir dirbo mano du broliai ir sesuo, tačiau dėl pandemijos 2020-aisiais gauti daugelio Europos šalių, įskaitant Lenkiją, vizas buvo beveik neįmanoma.

Praradusi metus, per agentūrą sužinojau apie Lietuvą“, - pasakojo savo istoriją Fatima.

Laimingiausi metai

Mergina prisipažino, jog iki tol nieko apie Lietuvą nebuvo girdėjusi.

„Mane sudomino tai, kad mokslas čia įperkamas, išsilavinimas - geras, gyventi - saugu, šalis priklauso Europos Sąjungai ir yra Šengeno narė, o svarbiausia - atvira užsienio studentams.

Suviliojo ir gana paprastas priėmimo į Klaipėdos universitetą procesas, tad pasirinkau būtent šią aukštąją mokyklą. Šiandien galiu pasakyti, kad  pastarieji dveji metai, praleisti Klaipėdoje, man yra patys laimingiausi“, - tvirtino Fatima.

Po pandemijos iššūkių, jau atvykus į Lietuvą, studentei buvo sunku mokytis lietuvių kalbos.

„Kalbos pagrindai buvo būtini, nes Klaipėdoje, skirtingai nuo Vilniaus, mažiau angliškai kalbančių žmonių.

Žiema buvo dar vienas sunkus dalykas, prie kurio teko priprasti, nes Mumbajuje žemiausia temperatūra nukrenta iki 18 laipsnių Celsijaus, o aš į Lietuvą atvykau gruodžio mėn. ir buvo tikrai šalta“,- prisiminė gyvenimo uostamiestyje pradžią Fatima.

Buvo išnaudojama darbe

Pradėjusi Klaipėdoje studijuoti, mergina įsidarbino.

„Tiesą sakant, tik atvykusi į „International House Klaipėda“, sužinojau savo teises ir daug kitų su įdarbinimu susijusių aspektų. Daugelis mūsų, užsienio studentų, kurie to nežino yra išnaudojami“, - atskleidė nemalonią tiesą pašnekovė.

Fatimos teigimu, ypač vertingos jai buvo „International House Klaipėda“ suteiktos individualios konsultacijos dėl mokesčių, draudimo, darbo paieškos ir išmokų.

„Šioje įstaigoje visada yra žmonių, kurie gali padėti, paaiškinti svarbius dalykus be jokios biurokratijos ar kalbos barjerų“, - džiaugėsi "International House Klaipėda" paslaugomis Fatima.

Norėtų pasilikti Klaipėdoje

Mergina atviravo, kad dabar svarbiausias jos tikslas yra sėkmingai užbaigti bakalauro studijas Klaipėdos universitete, kad galėtų toliau studijuoti magistrantūrą ir ateityje dirbti technologijų srityje.

„Klaipėdoje jaučiuosi kaip namie ir tai yra mano mėgstamiausias miestas Lietuvoje. Norėčiau čia pasilikti. Žinoma,  ateitis niekada nėra nuspėjama“,- sakė pašnekovė.

INFORMACIJA

Metus laiko uostamiestyje verslo centre „Neapolis“ (Taikos pr. 52 C) veikiantis „International House Klaipėda“  aptarnavo daugiau kaip 2 300 užsieniečių iš 35 pasaulio šalių.

Šiame centre vienoje vietoje nemokamai teikiamos Migracijos departamento,  Valstybinės mokesčių inspekcijos, Sodros, Užimtumo tarnybos paslaugos ir konsultacijos užsieniečiams anglų, rusų kalba.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder