5 šalto dušo privalumai: padės įveikti stresą ir turėti dailesnes kūno formas

Pasiūlymas išsimaudyti po šalto dušo srove gali skambėti nepatraukliai, tačiau šalto dušo nauda yra įrodyta moksliškai. Šaltas dušas yra reikalingas tiek jūsų protui, tiek kūnui.

Jei neturite patirties, tačiau norėtumėte, kad šaltas dušas taptų jūsų kasdieniu ritualu – pradėkite nuo įprastos vandens temperatūros ir kaskart paskutines 30 sekundžių atsukite tik šalto vandens čiaupo rankenėlę. Ilgainiui pastebėsite, kad šaltą vandenį jūsų kūnas ir protas toleruoti ims vis labiau.

Štai kokie yra šalto dušo privalumai:

Sumažina streso lygį

Reguliarus maudymasis šaltame vandenyje sukelia nedidelį stresą jūsų kūnui – taip jūsų nervų sistema pripranta prie vidutinio lygio streso. Grūdinimosi procesas padės išlaikyti šaltą protą, kai atsidursite stresinėje situacijoje.

Padeda numesti svorio

Šaltas dušas yra itin veiksmingas pasiryžus numesti keletą papildomų kilogramų. Šaltas vanduo suaktyvina geruosius kūno riebalus, kurie padeda sudeginti kalorijas.

Sumažina depresijos simptomus

Žinoma, kad dėl didelio receptorių tankio odoje šaltas dušas iš periferinių nervų galūnių į smegenis nusiunčia didžiulį kiekį elektrinių impulsų, o tai sukelia antidepresinį poveikį.

Vienas mokslininkų tyrimas parodė, kad depresijos simptomai palengvėjo tiems, kurie du ar tris kartus per savaitę maudėsi po šaltu dušu.

Geresnė miego kokybė

Šalto dušo ritualas pagerins jūsų miego kokybę. Likus valandai iki miego išsimaudykite po šaltu dušu – tai sumažins jūsų kūno temperatūrą ir atpalaiduos mintis.

Šaltas dušas – geriausias būdas akimirksniu tapti žvaliam

Nors nemaža dalis žmonių rytais savo mieguistumą bando išsklaidyti su puodeliu kavos, tačiau kur kas efektyvesnis būdas akimirksniu tapti žvaliu ir darbingu – ryte išsimaudyti po šalto vandens srove. 

Šaltas dušas turėtų tapti jūsų kasdieniu įpročiu, juk tai gali ne tik pastebimai pagerinti jūsų gyvenimo kokybę, bet ir sutaupyti jūsų finansus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder