Bakterijos

Bakterija, nuo kurios kasmet miršta 300 000 žmonių, greitai išsivystė iš įprastų

Mirtinai pavojinga superbakterija, kasmet sukelianti apie 300 000 mirčių, išsivystė iš įprastos aplinkos bakterijos ir sparčiai išplito vos per du šimtmečius, teigiama naujame tyrime, kuris gali padėti geriau suprasti imunitetą prieš įsibrovusias bakterijas.

Pseudomonas aeruginosa gali sukelti daugeliui vaistų atsparias infekcijas, ypač žmonėms, sergantiems gretutinėmis ligomis, pavyzdžiui, cistine fibroze ir rūkymo pažeistais plaučiais, rašo "Independent".

Tačiau ji ne visada buvo specializuota žmonių žudikė.

Kembridžo universiteto mokslininkai įvertino beveik 10 000 šia bakterija užsikrėtusių DNR mėginių iš viso pasaulio, kad sudarytų viruso "genealoginį medį", ir nustatė, kad tik 21 "šaka" lemia septynias iš dešimties žmonių užsikrėtimo atvejų.

Ir šie bakterijos variantai sparčiai evoliucionavo ir išplito visame pasaulyje vos per 200 metų.

Mokslininkai teigia, kad kai kurie iš šių variantų rado būdą pasinaudoti cistine fibroze sergančių žmonių genetiniu defektu, leidžiančiu jiems išgyventi imuninės sistemos ląstelėse, vadinamose makrofagais.

Tyrėjai įtaria, kad greitą viruso plitimą lėmė per pastaruosius du šimtmečius tankiai apgyvendintuose miestuose gyvenę žmonės, o dėl oro taršos žmonių plaučiai tapo jautresni infekcijai.

"Mūsų tyrimas mums suteikė naujų žinių apie cistinės fibrozės biologiją ir atskleidė svarbius būdus, kuriais galėtume pagerinti imunitetą prieš įsibrovusias bakterijas, sergant šia ir galbūt kitomis ligomis", - pranešime sakė vienas iš tyrimo autorių Andresas Floto (Andres Floto).

"Visada daugiausia dėmesio buvo skiriama tam, kaip lengvai ši infekcija gali plisti tarp CF sergančių pacientų, tačiau mes parodėme, kad ji gali bauginančiai lengvai plisti tarp kitų pacientų", - sakė daktaras Floto.

Tyrimas taip pat gali padėti ligoninėms geriau kontroliuoti superbakterijų sukeltų infekcijų plitimą.

"Stebėtina, kokiu greičiu šios bakterijos vystosi ir tampa epidemijomis ir kaip jos gali specializuotis tam tikroje plaučių aplinkoje.

Mums tikrai reikia sistemingai ir aktyviai tikrinti visas rizikos grupės pacientų grupes, kad būtų galima aptikti ir, tikėkimės, užkirsti kelią naujų epideminių klonų atsiradimui", - sakė kitas tyrimo autorius Aaronas Weimannas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder