Celiulitas - kas jis ir kaip jo atsikratyti?

Celiulitas - itin dažna, tačiau nepavojinga odos būklė, kuri lemia vizualius odos reljefo netolygumus šlaunų, klubų, sėdmenų bei pilvo srityse. Dažniausiai ši problema kamuoja moteris. 

Priežastys

Nors nėra daug informacijos apie priežastis, lemiančias celiulito atsiradimą, tačiau žinoma, jog šiuo atveju svarbios yra jungiamojo audinio pertvaros, kurios jungia odą su raumenimis ir su po ja esančiais riebalais. Kai riebalinės ląstelės akumuliuojasi, jos prisiglaudžia prie odos, o jungiamojo audinio pertvaros yra traukiamos gilyn. Taip atsiranda nelygus odos barjeras, dažnai vadinamas “apelsino žievele”. 

Rizikos faktoriai

Celiulitas - daug labiau paplitęs tarp moterų, dažniausiai jis atsiranda po brendimo laikotarpio paauglystėje. To priežastis yra tokia, jog fiziologiškai moterų organizme riebalinės ląstelės dėstosi šlaunų, klubų, sėdmenų srityje. Taip pat celiulito požymių daugėja vyresniame amžiuje, kai oda praranda elastingumą. 

Svorio prieaugis gali išryškinti šiuos odos reljefo netolygumus, tačiau ir liekni žmonės gali turėti celiulito požymių. Taip pat celiulitas gali būti nulemtas genetikos, kitaip tariant, jei mama turėjo celiulito požymių, gali būti, jog turės ir dukra. Žinoma, celiulito atsiradimo rizika didėja, jei propaguojamas sėslus gyvenimo būdas, taip pat ir nėštumo metu. 

Gydymo būdai

Daugelis celiulitą veikiantys gydymo būdai, deja, tačiau yra tik laikinos priemonės. Vykdomi tyrimai, kurie ieško efektyviausio gydymo būdo. 

Lazerinės ir radiodažnio procedūros. Daugelis abliatyvių lazerinių procedūrų gali būti efektyvios. Lazerio šiluma naikina jungiamojo audinio jungtis, kurios jungiasi su riebalinėmis ląstelėmis. Šis metodas gali sumažinti celiulito požymius 6 mėnesiams - 1 metams. 

Taip pat yra radiodažnio procedūrų, kurios gerina odos išvaizdą. Norint pamatyti šių procedūrų rezultatą reikės kelių gydymo sesijų. 

Kriolipolizė. Kriolipolizė vakuumo pagalba naikina riebalines ląsteles. Reguliariai lankantis procedūros rezultatus galite pamatyti per 2-3 mėnesius. 

Akustinių bangų terapija. Šis metodas naudoja garso bangas, kurios naikina celiulitą. Tokio gydymo metodo rezultatui pamatyti taip pat prireiks gydymo kurso. 

Chirurginis gydymas. Jūsų gydytojas taip pat gali pasiūlyti invazyvias, chirurgines procedūras, kuriose naudojamos adatos ir kiti specialūs įrankiai, leidžiantys atskirti šias jungiamojo audinio jungtis ir išlyginti odos reljefą. Tokio gydymo rezultatas gali būti matomas apie 2-3 metus. 

Šaltinis: https://www.mayoclinic.org

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder