Gydytojai liko šokiruoti po to, kai klinikinis vaisto nuo vėžio bandymas išgydė visus dalyvius

(2)

Naujas vaistas nuo storosios žarnos vėžio šokiravo mokslininkus tuo, koks veiksmingas jis yra prieš šią labai pavojingą ligą, po to, kai praktiškai išgydė kiekvieną klinikinio tyrimo dalyvį, - paskelbė dailymail.co.uk

Dostarlimabas - monokloninių antikūnų vaistas, kuris jau patvirtintas endometriumo vėžiui gydyti Jungtinėje Karalystėje, Niujorko Memorial Sloan Kettering vėžio centre atliktame tyrime pranoko lūkesčius.

Praėjus metams po tyrimo pabaigos, kiekvieno iš 18 dalyvių vėžys išėjo į remisiją, o gydytojai negalėjo rasti vėžio požymių jų organizme.

Nors bandymas buvo nedidelis, jis laikomas permainingu ir leidžia manyti, kad šis vaistas gali būti vaistas nuo vieno pavojingiausių žinomų paplitusių vėžinių susirgimų.

Tačiau vaistą dodolimabą galima naudoti tik dešimtadaliui storosios žarnos vėžiu sergančių pacientų, kurių navikas turi genetinę mutaciją, o tokią turėjo visi tyrimo dalyviai.

Dr. Luisas Diazas, vienas iš pagrindinių straipsnio autorių, sakė: "Manau, kad tai pirmas toks atvejis vėžio istorijoje.

Tai tikrai įdomu. Manau, kad tai didelis žingsnis į priekį pacientų labui". 

Diazas, kuris taip pat yra Baltųjų rūmų Nacionalinės vėžio patariamosios tarybos narys, laikraščiui "New York Times" sakė, kad šis atradimas yra "ledkalnio viršūnė". 

Mes tiriame, ar tas pats metodas gali padėti sergant kitomis vėžio rūšimis, kurių gydymas dažnai keičia gyvenimą, o augliai gali būti MMRd, - sakė jis. 

"Šiuo metu į tyrimą įtraukiame pacientus, sergančius skrandžio (skrandžio), prostatos ir kasos vėžiu".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder