Jei taip nutinka po 50 metų, pasitikrinkite, ar nesergate vėžiu: šis 1 simptomas yra raudona vėliava

(2)

Onkologai sako, kad tai niekada nėra geras ženklas.

Menopauzė yra didelių fizinių pokyčių metas.

Menopauzė, paprastai vykstanti 40-ies metų pabaigoje arba 50-ies pradžioje, yra natūraliai vykstantis biologinis pokytis, kuris žymi žmogaus vaisingumo ir reprodukcijos laikotarpio pabaigą.

Daugeliu atvejų žinote, kad menopauzė prasidėjo, kai 12 mėnesių iš eilės neturite menstruacijų.

Keičiantis hormonų progesterono ir estrogenų kiekiui, pereinamuoju laikotarpiu gali atsirasti nemalonių simptomų, įskaitant karščio bangas, makšties sausumą ir lytinio potraukio pokyčius.

Tačiau, kai menopauzė jau visiškai baigėsi, vienas konkretus simptomas yra raudona vėliava, į kurią visada turėtumėte atkreipti gydytojo dėmesį.

Skaitykite toliau ir sužinokite, kas tai yra ir kodėl onkologai sako, kad tai niekada nėra geras ženklas.

Nereguliarios mėnesinės yra normalus reiškinys prieš menopauzę.

Įprasta ir natūralu, kad menopauzės metu ir prieš menopauzę jūsų mėnesio ciklas keičiasi. Dauguma moterų šiuo laikotarpiu praneša apie nereguliarias mėnesines, sako jie, o tai paprastai lemia hormonų svyravimai ir retesnė ovuliacija.

Tačiau situacija pasikeičia, kai prasideda menopauzė. "Svarbu žinoti, kad kraujavimas po menopauzės niekada nebūna normalus", - per "YouTube" dalijosi medicinos mokslų daktarė Emily G. Blosser, akušerė-ginekologė.

"Jei po 12 mėnesių, kai visai neturėjote mėnesinių, pasireiškė tepimas arba gausus kraujavimas, svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją", - aiškino ji.

Svarbu išsiaiškinti, iš kur prasideda kraujavimas.

"Kai kraujuojate, sunku pasakyti, iš kur jis atsirado. Jums kraujas teka per makštį, bet ar jis prasidėjo gimdoje, ar gimdos kaklelyje, ar makštyje? Tai turėtų ištirti jūsų gydytojas ir padėti jums atsakyti."

Kraujavimą po menopauzės gali sukelti daugybė priežasčių.

"Yra daugybė dalykų, kurie nėra vėžys, galinčių sukelti kraujavimą", - sako Bertucio, - "tačiau pirmiausia visada turime atmesti vėžį". Ir šios srities specialistai pritaria jos mintims.

"Moterys turi žinoti, kad kraujavimas po menopauzės... gali būti ankstyvas vėžio simptomas. Bet koks kraujavimas turėtų paskatinti kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją.

Nelaukite, kol vizitas įvyks po švenčių ar net kitą savaitę. Padarykite tai šiandien."

"Vėžys labai gąsdina, - pripažįsta Bertucio. "Tačiau jis nėra toks, kaip apie jį galvojome anksčiau. Mes taip patobulėjome gydydami vėžį ir išgyvendami vėžį, kad visada sakau žmonėms... pažiūrėkime, su kuo turime reikalų.

O tada pažiūrėkime, koks gydymo kursas bus skirtas būtent jums. Dauguma šių vėžių, kai jie pastebimi anksti, yra labai gerai išgydomi."

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder