Kada ir kodėl nereikėtų valgyti bulvių? (5)

Bulvė mūsų  šalyje yra viena populiariausių daržovių, iš kurių yra gaminama daugybė įvairių patiekalų. Nors šiandien daug kalbama apie šių daržovių naudą, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir apie tykančius pavojus.

Archyvų nuotr.

Sergantiems tam tikromis ligomis, bulvių apskritai vertėtų atsisakyti, todėl šį kartą pakalbėkime apie tai, kam ir kada nereikėtų valgyti šių daržovių.

Bulvių nauda

Bulvės yra labai sveikos, kai jos valgomos saikingai. Tai – maistinių skaidulų, mineralų, vitaminų ir antioksidantų šaltinis. Šiuose šakniavaisiuose yra natrio ir kalio, kurie būtini tinkamam  organizmo ląstelių funkcionavimui, o vitaminai C ir B6 aktyviai dalyvauja imuniniuose procesuose.

Kas negali valgyti bulvių?

Archyvų nuotr.

Kenčiantiems nuo gastrito ar mažo skrandžio rūgštingumo gydytojai rekomenduoja atsisakyti šių daržovių.

Taip pat bulvių nereikėtų valgyti ir nutukusiems žmonėms (bulvės turėtų sudaryti ne daugiau nei dešimtadalį mitybos raciono).

Ši populiari šakninė daržovė turi aukštą glikemijos indeksą, todėl sutrikus medžiagų apykaitai, bulvių geriausia atsisakyti.

Kartais pasireiškia ir bulvių netoleravimas, kuris gali sukelti alergines reakcijas.

Archyvų nuotr.

Kaip apdorotos bulvės yra sveikiausios?

Bulves geriausia  virti vandenyje arba garuose.

Nepamirškite, kad valgyti bulves su lupenomis gali būti labai pavojinga – ypatingai tada, jei dirvožemis yra gausiai tręšiamas.  Nors bulvių lupenose yra nemažai naudingų medžiagų, tačiau  jos taip pat kaupia ir kenksmingas medžiagas.

Taip pat vertėtų laikytis kelių svarbių taisyklių:

Nevalgykite žalios spalvos bulvių, nes jose kaupiasi pavojinga medžiaga solaninas;

Nevirkite bulvių aukštoje temperatūroje, nes tuomet žus visos naudingos medžiagos;

Pirkdami bulves, visada pasidomėkite auginimo vieta ir sąlygomis.

Ekologiškos bulvės visuomet yra geresnis pasirinkimas.

Archyvų nuotr.

 

Tokius niekus ne kiekvienas gali "išmąstyti"!
Jonas, 2021-12-02 09:55
Rašytojau, padauginai kanapių ar dar stipresnių... Dar Laisvės partija neįvykdė savo rinkiminių pažadų- gali ir cypėn pakliūti!
Jurgis is kaimo, 2021-12-02 09:54
Keistas sakinys "nevirkite bulvių aukštoje temperatūroje". Vandens virimo temperatūra yra 100 C, žemesnėje vanduo nevirs, verdant ant didelės ugnies, vis tiek virimo temperatūra išlieka 100 C, aukštesnė nepakyla...
Svečias, 2021-11-30 08:05
Sidebar placeholder