Mityba, medžiagų apykaita ir bioritmai yra tarpusavyje susiję, todėl svarbu ne tik tai, ką valgote, bet ir kada tai valgote.
Ankstyva vakarienė gali būti naudinga tiems, kurie susiduria su tam tikromis virškinimo ir sveikatos problemomis, pavyzdžiui, refliuksu ar lėtiniu rėmeniu.
Diabetikams gali pagerėti gliukozės kiekis kraujyje, jei jie valgys likus 3-4 valandoms iki miego.
Nuolatinis valgymas vėlai vakare gali turėti įtakos miegui, žarnyno sveikatai, atsigavimui, imunitetui, energijai ir kūno sandarai, todėl jei norite pagerinti savo sveikatą, labai paprastas būdas - atsisakyti vėlyvų vakarienių.
Ankstyvos vakarienės gali būti ypač naudingos tiems, kurie kenčia nuo dirgliosios žarnos sindromo, pilvo diskomforto ar pilvo pūtimo.
Daugelis žmonių storėja, jei vakarais persivalgo. Tačiau dauguma iš mūsų to priežastį supranta gana supaprastintai: neva turime mažiau laiko aktyviai veiklai, kurios metu sudeginame priaugtas kalorijas.
Tačiau tai toli gražu nėra išsamus paaiškinimas. Kai valgome vėlai vakare, padidiname bendrą laiko tarpą, per kurį vartojame maistą.
Atitinkamai mūsų virškinimo sistema turi mažiau laiko pailsėti ir atsigauti, o visas organizmas turi mažiau laiko deginti riebalus.
Juk riebalai pradeda degti tik tada, kai organizmas supranta, kad daugiau maisto jam nebus duodama.
Daugelio mokslininkų ir gydytojų teigimu, idealus vakarienės valgymo laikas yra tarp 19 ir 20 val.
Maisto produktai, kurių reikia vengti prieš miegą
Nepriklausomai nuo to, kokiu metu valgote vakarienę, yra tam tikrų maisto produktų, kurių geriau vengti, jei norite gerai išsimiegoti ir pasirūpinti savo sveikata.
Kaip žinote, riebus maistas virškinamas ilgiau, o jei vakarienę valgote per vėlai, jis gali būti sunkus skrandyje. Tai gali sukelti virškinimo sutrikimų ir paveikti miegą.
Maistas, kuriame yra daug kofeino, taip pat gali sutrikdyti miegą (dėl akivaizdžių priežasčių). Alkoholis taip pat yra šiame sąraše.
Rašyti komentarą