Kava su grybais- verta paragauti?

(2)

Vertinami už tai, kad pikantiškiems patiekalams prideda sodraus sultinio skonio, žinomo kaip umami, gausu vitaminų, mineralų ir antioksidantų, grybai yra skanūs ir naudingi jums. Tačiau iki šiol tikriausiai niekada nesvarstėte jų dėti į kavą.

Tačiau grybų kava mėgaujasi akimirka dėmesio centre, o šio grybais užpilto gėrimo gerbėjai teigia, kad grybų kavos nauda sveikatai yra geresnis miegas, daugiau energijos, geresnis dėmesys, imuniteto stiprinimas ir uždegimo mažinimas.

Pažiūrėkime, ar grybų kavos nauda sveikatai atitinka ažiotažą.

Kas yra grybų kava?

Grybų kava paprastai gaminama iš vaistinių grybų, o ne iš kulinarinių grybų, kuriuos perkate bakalėjos parduotuvėje. Įprastos grybų kavos mišiniuose naudojamos veislės yra chaga, lion's mane, reishi, cordyceps, king trumpet ir turkey tail pasirinktos dėl tikrosios (arba numanomos) naudos sveikatai.

Kol jie nuimami, džiovinami ir apdorojami, šio to paties pavadinimo grybai vos pastebimi skonyje, ypač kai jie maišomi su kavos pupelėmis, kakava arba arbatos mišiniais, tokiais kaip matcha ar chai. Dauguma žmonių praneša apie „riešutų“ arba „žemišką“ skonį arba visai nepastebi jokio skonio.

Kokia galima grybų kavos nauda sveikatai?

Grybų kavos idėja paprasta: išnaudoti vaistinių grybų naudą sveikatai patogiame ir (tikiuosi) skaniame kavos gėrime.

Grybų kavos prekės ženklai dažnai cituoja grybų naudojimą medicinoje tūkstančius metų senumo tradicinėje kinų ir ajurvedos praktikoje. Šie kavos prekės ženklai teigia, kad grybų kavos pranašumai apima geresnę psichinę ir fizinę veiklą, geresnį imunitetą ir ramesnį miegą. Kai kurie prekių ženklai netgi teigia, kad grybų kava gali padėti numesti svorio, nes skatina medžiagų apykaitą ir skatina riebalų deginimą.

Tačiau yra labai mažai tyrimų apie vaistinius grybus, įskaitant su žmonėmis. Taigi, nors tyrimai, atlikti mėgintuvėliuose ar gyvūnuose, rodo tam tikrą įtikinamą naudą sveikatai, susijusią su vaistinių grybų vartojimu, ta pati nauda gali būti netaikoma žmonėms.

Esmė: ar verta paragauti grybų kavos?

Gal būt. Grybai siejami su daug naudos sveikatai. Remiantis naujausia apžvalga, paskelbta žurnale Molecules, vaistiniai grybai, populiarūs daugelyje grybų užpiltų kavos mišinių, turi imunitetą stiprinančių savybių ir gali padėti reguliuoti medžiagų apykaitą. O dėl didelio antioksidacinio aktyvumo vaistiniai grybai taip pat gali padėti sulėtinti senėjimo procesą.

Tačiau vėlgi, trūksta gerai suplanuotų klinikinių tyrimų su žmonėmis. Ir nė vienas iš tų tyrimų nebuvo atliktas su grybų kava, todėl nėra jokios garantijos, kad po grybų apdorojimo ir sumaišymo su kavos gėrimais nauda sveikatai išliks.

Parengta pagal: www.health.harvard.edu

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder