Medus masažo terapijoje: unikali medžiaga, tinkanti net jautriausiai odai

Visais laikais įvairiose kultūrose bitės buvo siejamos su gerove, gausa ir sveikata, o medus yra vienas iš ilgiausią istoriją turinčių maistinių produktų. Mokslininkai įrodė, jog medus turi itin daug vitaminų, mineralų, antioksidantų, pasižymi antibakterinėmis, antivirusinėmis, antiseptinėmis savybėmis. Nustatyta, kad medus yra puikus natūralių cukrų, magnio, kalio, kalcio, sieros, geležies, natrio, B grupės vitaminų, vitamino C šaltinis. 

Medaus panaudojimo galimybės – itin plačios. Nuo seno jis buvo vartojamas maistui, sveikatos stiprinimui, ligų gydymui, grožio puoselėjimui. Lygiai taip pat ir šiandien medus naudojamas bendros sveikatos, odos, plaukų būklės stiprinimui.

Masažo terapija yra viena tų sričių, kurioje medaus panaudojimas turi gilias tradicijas. Nuo senovės Egipto laikų iki šių dienų veido ir kūno masažai su medumi yra vieni populiariausių. Kuo jie ypatingi? Sužinokite šiame straipsnyje.

Kaip veikia masažai su medumi

Skirtingai nei masažiniai aliejai, kurie leidžia rankoms lengvai judėti per kūno odą, medus yra lipnus, tirštas, sunkiai slystantis. Masažai su medumi yra priskiriami minkštųjų audinių masažams ir atliekami naudojant specifines technikas.

Įprastai masažuojama kūno sritis yra užpilama medumi, o masažo specialistas ant tos vietos uždeda delnus, juos prispaudžia ir palengva pakelia. Su kiekvienu judesiu didėja įtempimo jėga, todėl delnus atitraukti nuo odos darosi sunkiau. Masažas su medumi tęsiasi tol, kol delnai nebelimpa prie masažuojamos vietos, o medus pilnai įsigeria į odą.

Masažo su medumi ir kitų SPA procedūrų pasiūlymų rasite NoriuNoriuNoriu platformoje.

Medaus masažo poveikis

Medaus masažo poveikis yra įvairiapusis. Pirmiausia, naudojamas išoriškai, medus veikia kaip drėgmę išlaikanti medžiaga. Tai reiškia, kad medus, patekęs ant odos, ją sudrėkina ir padeda ilgiau išlaikyti drėgmę.

Taip pat medus efektyviai suminkština odą, pamaitina ją vitaminais ir mineralais, didina odos elastingumą, suteikia jauninamąjį poveikį. Dėl antibakterinių ir antiseptinių savybių, medus efektyviai valo odą, skatina toksinų pasišalinimą iš organizmo. Medaus masažas gali nuraminti sudirgusią odą. Jis itin veiksmingas siekiant sumažinti odos bėrimų, aknės, psoriazės ir kitų uždegiminių odos ligų simptomus. Yra žinoma, jog reguliari medaus masažo terapija gali sustiprinti imuniteto gynybinius mechanizmus.

Be to, medaus masažas stimuliuoja kraujo ir deguonies pernešimą masažuojamose vietose. Tai reiškia, jog reguliari medaus masažo terapija gali padėti atstatyti raumenų pažeidimus, numalšinti skausmą, paskatinti audinių regeneracijos procesus. Pastebima, kad masažas su medumi itin veiksmingas susiduriantiems su nugaros skausmais.

Medaus masažo metu per odą beveik 100 procentų yra įsisavinamos naudingosios medaus savybės, todėl teigiamą medaus masažo poveikį galima pajusti iškart po pirmos procedūros. Be to, medus yra netoksiškas, todėl masažas su medumi yra tinkamas net labai jautriai odai.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder