Neįtikėtina kviečių želmenų nauda sveikatai

Tad kas gi šis paslaptingasis superaugalas ir su kuo jis valgomas?

Kviečių želmenys turi daug maistinių medžiagų ir antioksidantų, taip pat šis maisto produktas pasižymi antimikrobinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis ir yra susijęs su geresniu virškinimu.

Taip pat efektyvesniu sunkiųjų metalų šalinimu iš organizmo, aukšto kraujospūdžio mažinimu ir organizmo uždegimo, kuris yra susijęs su tokiomis ligomis, kaip vėžys, širdies ligos ir autoimuninės ligos, pavyzdžiui, artritas, mažinimu.

Neįtikėtinai daug maistingųjų medžiagų turintys kviečių želmenys turi itin daug antioksidantų ir vitaminų, pavyzdžiui, B, A, C, E, K vitaminų ir mineralų - geležies, magnio, seleno ir kalcio.

Kviečių želmenys laikomi visaverčiu baltymų šaltiniu, turinčiu 17 aminorūgščių, iš kurių aštuonios aminorūgštys laikomos nepakeičiamomis ir gali būti gaunamos tik su maistu.

Aminorūgštys atlieka daugybę funkcijų organizme, pavyzdžiui, veikia baltymų, fermentų gamyboje, ląstelių augime ir funkcijos palaikyme, hormonų gamyboje ir raumeninio audinio augime. 

Vienas iš tiesioginių poveikių, kurį galite pastebėti išgėrę kviečių želmenų miltelių, yra tai, jog jausitės energingesni ir žvalesni. 

Kviečių želmenys yra siejami su pagreitėjusia medžiagų apykaita, todėl gali padėti metant svorį. 

Moksliniai tyrimai parodė, kad kviečių želmenys gali padėti naikinant vėžines ląsteles ir sumažinti šalutinį vėžio gydymo, pavyzdžiui, chemoterapijos, poveikį.

Kviečių želmenys dažnai išspaudžiami iš gyvų lapų ir geriami kaip gėrimas, tačiau jų taip pat galite įsigyti miltelių pavidalo, kuriuos lengva turėti po ranka ir naudoti keliaujant, gaminant kokteilius ir sultis. 

Kviečių želmenys pasižymi švelniu žolės poskoniu, kuris puikiai dera su obuoliais, imbieru, agurkais, citrinomis ir salierais. 

Parengta pagal: https://onbetterliving.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder