Prabudote vidury nakties? Vėl užmigti per minutę padeda populiarus triukas

Dažnai nubundate naktį? Medikai pabrėžia, kad svarbi ne tik miego trukmė, bet ir jo kokybė. Tyrimai rodo, kad daugeliui nepavyksta tinkamai pailsėti naktį. Tačiau miego ekspertai turi keletą patarimų, kuriais pasinaudoję galite pagerinti nakties poilsį.

 

Miego specialistas ir klinikinis psichologas dr. Michaelas Breusas pabrėžė pastovios rutinos svarbą. Geriausia, jei visuomet miegoti einate ir keliatės panašiu laiku, ritmo nekeičiate net savaitgaliais.

„Jūsų cirkadinis ritmas turi įtakos, virškinimui, pažinimo funkcijai ir miegui“, – sakė jis. Taigi pastovi rutina padės ne tik išsimiegoti, bet ir geriau jaustis.

Jei nubudote vidury nakties, nesunkiai vėl užmigti galite paprasto kvėpavimo pratimo pagalba.

freepik.com

4–7–8 kvėpavimo technika

M.Breusas pasidalijo patarimu: „Jei pabundate vidury nakties ir nepavyksta nusiraminti, atsipalaiduoti, tai gali pagelbėti“, – patikino jis.

Pirmiausia įkvėpkite, kol mintyse suskaičiuosite iki keturių. Tuomet sulaikykite kvėpavimą ir skaičiuokite iki septynių. Galiausiai iškvėpkite skaičiuodami iki aštuonių.

„Tai sumažina padeda sulėtinti ritmą vidury nakties“, – paaiškino M.Breusas. Žmogų užplūsta raminantis pojūtis, o tai padeda lengviau užmigti.

Ribokite alkoholį ir kofeiną

Kofeino turintys gėrimai vakare – prasta mintis, įspėjo M.Breusas. Pasak jo, derėtų nevartoti kofeino 6–8 valandas prieš gulantis į lovą. Pavyzdžiui, jei miegoti einate 10 val. vakaro, paskutinis kavos puodelis turėtų būti išgertas 2 val. dienos.

M.Breusas taip pat patarė nevartoti alkoholinių gėrimų. Yra manančių, kad alkoholis padeda lengviau užmigti, tačiau jis sutrikdo miego stadijas. Tikėtina, kad net nedidelis alkoholio kiekis gali sugadinti nakties ramybę, o ryte jausitės nepailsėję.

Atvėsinkite miegamąjį

Jei norite greitai užmigti, labai svarbu, kad jūsų miegamajame būtų tinkama temperatūra. Daugeliui žmonių lengviau miegoti vėsesniame kambaryje. Todėl vasarą, kai termometro stulpeliai užkyla aukščiau dažnam pasidaro sunku gerai išsimiegoti.

Taigi, M. Breusas pasiūlė atvėsinti patalus, naudojant užsaldyto vandens butelius. „Įdedu šaltą buteliuką į ilgą kojinę, kuri pristabdo kondensaciją“, – paaiškino jis.

„Uždėkite po vieną buteliuką iš abiejų šlaunies pusių, tai tikrai padės atvėsti“, – patarė M.Breusas.

Parengta pagal Today.com inf.

freepik.com

GALBŪT, JŪS TAI PRALEIDOTE:

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder