Sauna po treniruotės? Sužinokite, ar tai gali būti naudinga

Saunos nauda ir rizikos

Kai ateinate į pirtį, odos temperatūra pakyla, padažnėja širdies pulsas ir platėja kraujagyslės. Taip atsitinka, kai širdis išstumia daugiau kraujo. Tai taip pat lemia ir prakaitavimo intensyvėjimą. Visi šie reiškiniai, vykstantys organizme, suteikia naudos sveikatai.

Saunos nuo seno naudojamos patirti atpalaiduojantį poveikį. Kai širdies ritmas pakyla ir kraujagyslės išsiplečia, padidėja kraujo cirkuliacija odoje ir visame organizme.

Kūno reakcija į karštį gali jus padaryti budresnius ir mažiau jautrumą skausmui, o tai suteikia džiaugsmo jausmą. 

Taip pat karštis atpalaiduoja raumenis, įskaitant veido ir kaklo. Dažniausiai būtent šie raumenys būna labiausiai įsitempę po ilgos darbo dienos.

Atsipalaidavimas yra viena didžiausių saunos naudų. Kai kūnas pailsėjęs ir atsipalaidavęs fiziškai, dažnai mintys ir emocijos taip pat nuslūgsta. Taip sauna gali efektyviai mažinti stresą.  

Sauna taip pat gali sumažinti lėtinį skausmą ir artrito keliamus skausmus. 2008 metais atliktas tyrimas, kuriame buvo tirti žmonės, turintys lėtines raumenų ir kaulų sistemos ligas, įskaitant reumatoidinį artritą ir ankilozinį spondilitą.

Tyrime parodyta, kad procedūros saunoje palengvino žmonių kasdienius skausmus ir bendrą nuovargį. Taip pat 2019 metais atliktas tyrimas parodė, kad saunos yra naudingos mažinant apatinės nugaros dalies skausmus. 

Nepaisant iš saunos gaunamos naudos, reikia nepamiršti, kad yra ir rizikų. Viena iš rizikų yra dehidratacija. Visuomet prieš ir po pirties nepamirškite gerti pakankamai vandens.

Jeigu saunoje jaučiatės apsvaigę, pradeda skaudėti galvą arba jus labai troškina, nedelsdami išeikite iš saunos, prisėskite ir gerkite daug vandens.

Taip pat gali kilti kitos komplikacijos, tokios kaip žemas kraujospūdis, karščio smūgis, traukuliai ir sąmonės netekimas. Net jeigu jokie simptomai niekada nepasireiškia, visuomet gerkite pakankamai vandens. 

Taip pat pasikonsultuokite su šeimos gydytoju ar jums galima mėgautis sauna, jeigu:

·Jums nustatyta astma ar kitos kvėpavimo takų ligos

·Turite širdies ligų

·Esate nėščia

·Nustatyta epilepsija

·Turite labai aukštą arba labai žemą kraujo spaudimą

Taip pat neikite į sauną vartodami alkoholį. Tai gali sukelti rimtų sveikatos komplikacijų. Pirtyje gerkite tik vandenį. Jeigu yra galimybė, gerkite mineralais praturtintą vandenį, tam, jog atstatytumėte išprakaituotų elementų balansą.

Šaltinis: https://www.healthline.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder