Šis gėrimas mažina cukraus kiekį kraujyje: išbandykite nelaukdami!

Diabeto pacientais besirūpinančios organizacijos įspėja, kad dar niekada toks skaičius žmonių pasaulyje nerizikavo susirgti šia liga. Diabeto diagnozę turi 4,9 milijonų britų, o dar 13,6 milijonams gresia didesnė rizika juo susirgti.

Diabeto pavojų mažina mitybos ir gyvenimo būdo pokyčiai. Vienas jų – ši skani ir nebrangi arbata.

Diabetas – tai grupė ligų, dėl kurių organizmas nebesugeba reguliuoti cukraus kiekio kraujyje. Šiuo metu pats dažniausias diabeto tipas yra 2–ojo tipo diabetas, sudarantis 90 procentų visų diabeto atvejų.

Ši ligos forma, skirtingai nei 1–ojo tipo diabetas, yra siejama su tam tikrais rizikos faktoriais – svoriu ir gyvenimo būdu. Todėl jei norite mažinti gresiančią 2–ojo tipo diabeto riziką, patariama palaikyti sveiką svorį ir nevalgyti per daug cukraus bei angliavandenių.

Nors kai kurie maisto produktai gali dramatiškai pakelti cukraus kiekį kraujyje, kiti tuo tarpu padeda jį sureguliuoti ir užkerta kelią cukraus kiekio pakilimams.

Jei nerimaujate dėl diabeto, atėjo laikas į savo mitybą įtraukti šią žolelių arbatą, rašo express.co.uk

Ar žolelių arbata gali sumažinti diabeto riziką?

Žolelių arbatos turi įvairiausių sveikatingų savybių, bet ypač ramunėlių arbata padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Keletas puodelių tokios nesaldintos arbatos kasdien padės sutramdyti norą gerti cukringus gėrimus ir palaikys skysčių kiekį organizme, o tai savo ruožtu padeda reguliuoti ir cukrų.

Bet kai kurie arbatos tipai, pavyzdžiui, ramunėlių arbata, taip pat turi natūralių sudėtinių junginių, kurie malšina uždegimus, mažina cukraus kiekį kraujyje ir užkerta kelią ląstelių pažeidimams.

Ramunėlių arbata, gaminama iš ramunėlių žiedų, jau seniai vartojama kaip natūrali priemonė nuo įvairiausių negalavimų, rekomenduojama kaip raminantis gėrimas prieš naktį.

Tuo tarpu vienas neseniai atliktas tyrimas parodė, kad trys puodeliai ramunėlių arbatos kasdien – po vieną po kiekvieno valgio – padeda mažinti cukraus ir insulino kiekį kraujyje. Taigi, pavalgę ieškokite ne deserto, o įsipilkite puodelį ramunėlių arbatos.

Tyrimas atskleidė, kad ramunėlių arbata ženkliai padidina antioksidantų kiekį organizme. Antioksidantai yra molekulės, kurios saugo ląsteles nuo pažeidimų, stabdydami oksidacija vadinamą procesą.

Daug antioksidantų turinčios dietos yra siejamos su mažesne širdies ligų rizika bei su visa aibe kitų sveikatai naudingų dalykų. Diabeto atveju antioksidantai mažina su diabetu susijusių komplikacijų grėsmę.

Norintiems išvengti diabeto visų pirma reikėtų prašyti savo šeimos gydytojo patarimo, tačiau keletas puodelių ramunėlių arbatos taip pat gali padėti.

Kitos arbatos nuo diabeto

Nemėgstate ramunėlių arbatos? Nieko baisaus – yra daug kitų arbatų, kurios pasižymi panašiu poveikiu.

Žalioji arbata

Žaliojoje arbatoje esantys junginiai padeda stimuliuoti gliukozės sugėrimą į raumenis, todėl kraujotakoje gliukozės lieka mažiau ir atitinkamai mažėja cukraus kiekis kraujyje.

Žaliosios arbatos veiksmingumą reguliuojant cukrų kraujyje nagrinėjusių 17 tyrimų apžvalga parodė, kad šis gėrimas ženkliai padeda mažinti cukraus kiekį kraujyje.

Kinrožių arbata

Ši spalvinga ir stipraus skonio arbata padeda mažinti kraujospūdį ir didina insulino atsparumą.

Diabetu sergantiems žmonėms būtina reguliuoti kraujospūdį, nes pakilęs kraujospūdis kartu su diabetu labai stipriai padidina insulto riziką bei kelia didesnį diabeto komplikacijų pavojų.

Turmeriko arbata

Ši arbata išsiskiria ryškia auksine spalva, o turmerikas namuose naudojamas nuo įvairių negalavimų. Turmerikas turi kurkuminu vadinamo junginio, kuris, kaip manoma, mažina cukraus kiekį kraujyje.

tv3.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder