Šiuos produktus vadina priešnuodžiu vėžiui: štai, kokie jie

Dieta vaidina didžiulį vaidmenį mūsų bendrai sveikatai ir gerovei, o kai kurie maisto produktai didina arba mažina riziką susirgti tokiomis ligomis kaip didelis cholesterolio kiekis ir aukštas kraujospūdis.

Todėl sveikatos priežiūros institucijos dažnai pataria laikytis sveikos, subalansuotos mitybos ir pateikia kitų bendrų patarimų, pavyzdžiui, sportuoti, mesti rūkyti ir mažinti alkoholio vartojimą.

Tačiau, remiantis tyrimais, dieta taip pat gali turėti įtakos tikimybei susirgti vėžiu.

Sveikatos ekspertė, dietologė ir vėžį išgyvenusi Lauren Lepley pasidalijo savo įžvalgomis bei rekomendacijomis, rašo express.co.uk.

„Tyrimai parodė, kad kai kurie maisto produktai ir gėrimai gali užkirsti kelią vėžiui, nes sumažina uždegimą organizme, apsaugo ląsteles nuo pažeidimų ir užkerta kelią vėžinių ląstelių augimui“, – sakė ji.

L. Lepley pasidalijo žiniomis apie keturių rūšių maisto produktus ir gėrimus, kurie gali turėti priešvėžinių savybių.

Uogos

„Uogose, tokiose kaip mėlynės, avietės ir braškės, yra antioksidantų, kurie padeda išvengti ląstelių pažeidimo ir mažina uždegimą, galintį sukelti vėžį“, – sakė ji.

Kryžmažiedės daržovės

„Kryžmažiedžių daržovių, tokių kaip brokoliai, žiediniai kopūstai ir Briuselio kopūstai, sudėtyje yra junginių, kurie gali padėti išvengti vėžio, – pasakojo ekspertė.

Šie junginiai gali detoksikuoti kūną, sumažinti uždegimą ir užkirsti kelią vėžinių ląstelių augimui.“

Tai buvo paremta tyrimu, paskelbtu žurnale „International Journal of Cancer“ (Tarptautiniame vėžio žurnale) 2018 m., kuriame nustatyta, kad moterims, kurios valgė daugiau kryžmažiedžių daržovių, grėsė mažesnė krūties vėžio rizika.

Žalioji arbata

„Žaliojoje arbatoje yra polifenolių, kurie yra galingi antioksidantai, galintys padėti išvengti vėžio, – komentavo L. Lepley.

– Tyrimai parodė, kad žalioji arbata gali padėti išvengti įvairių rūšių vėžio, įskaitant krūties, prostatos ir plaučių vėžio.“

2019 m. žurnale „Nutrients“ (Maistinės medžiagos) paskelbtame straipsnyje teigiama, kad žaliosios arbatos vartojimas buvo susijęs su sumažėjusia gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio, dar vadinamo žarnyno vėžiu, rizika.

Žalioji arbata (nuotr. Unsplash.com)

Česnakai

„Česnakuose yra sieros junginių, kurie gali padėti išvengti vėžio, užkertant kelią vėžinių ląstelių augimui ir mažinant uždegimą organizme“, – sakė ji.

Viename tyrime, šiais metais paskelbtame žurnale „European Journal of Nutrition“ (Europos mitybos žurnale), padaryta išvada, jog česnakai turi apsauginį poveikį nuo žarnyno vėžio.

Ciberžolė

„Ciberžolėje yra junginio, vadinamo kurkuminu, kuris turi priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių, galinčių padėti išvengti vėžio, – pasakojo ekspertė. – Tyrimai parodė, kad kurkuminas gali padėti išvengti įvairių rūšių vėžio, įskaitant krūties, gaubtinės žarnos ir prostatos vėžio.“

Spirulina

Spirulina yra mėlynai žalių dumblių, randamų švarių ežerų dugne, rūšis, kurioje gausu baltymų, vitaminų ir mineralų.

„Tai taip pat yra geras antioksidantų šaltinis, kuris gali padėti apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos“, – tvirtino L. Lepley.

Bendrieji vėžio simptomai yra šie:

  • labai stiprus prakaitavimas naktį,
  • nuovargis,
  • neaiškios kilmės mėlynės arba kraujavimas,
  • nepaaiškinamas skausmas ar gėlimas,
  • nepaaiškinamas svorio kritimas,
  • neįprastas kūno patinimas arba gumbas.

Jei pajutote bet kokius vėžio simptomus, turėtumėte pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

tv3.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder