Sūris daro jus laimingesnius ir skatina sveiką senėjimą: netikėtas mokslininkų atradimas

(1)

Pasak tyrėjų, psichinės gerovės gerinimas yra perspektyvus sveiko senėjimo būdas.

Atlikus didžiulę genetinę analizę nustatyta, kad žmonės, kurių psichinė savijauta geresnė, paprastai gyvena ilgiau ir sveikiau.

Ir svarbų vaidmenį gali suvaidinti tai, kad valgoma daugiau sūrio, rašo sciencealert.com, remdamasis tyrimu, kuris buvo paskelbtas žurnale "Nature Human Behaviour".

Pažymima, kad Kinijos tyrėjai šukuodami milijonų europiečių genus ne tik įrodė, kad gouda sūris yra sveikas, bet ir tai yra vienas patraukliausių rezultatų.

"Remdamiesi aštuoniais skirtingais Europos gyventojų duomenų rinkiniais, kurių kiekvieną sudarė nuo 38 000 iki 2,4 mln. žmonių, tyrėjai rado potencialių priežastinių įrodymų, kad geresnė psichinė gerovė, vertinama pagal pasitenkinimą gyvenimu, nuotaiką, neurotiškumą ir depresijos simptomus, gali padėti gyventi ilgiau ir sveikiau", - teigiama leidinyje.

Tyrimo autoriai teigia, kad jų išvados teikia vilčių, jog psichinės gerovės gerinimas yra perspektyvus sveiko senėjimo būdas, nepriklausomai nuo socialinės ir ekonominės padėties.

Nurodoma, kad tie tyrimo dalyviai, kurie nurodė valgantys daugiau sūrio ir vaisių, paprastai pasižymėjo aukštesniais psichinės gerovės rodikliais.

Be to, daugiau sūrio valgymas turėjo 3,67 proc. teigiamos įtakos jų savigarbai ir gyvenimo trukmei.

"Sprendžiant iš šių pirminių tyrimų, sūris gali būti naudingas jūsų protui ir kūnui.

Jei norite gyventi ilgiau ir sveikiau, galite padaryti kai ką daugiau, nei retkarčiais pabarstyti parmezano ant makaronų", - sakoma straipsnyje.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder